SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Hiszpański piłkarz dostawał groźby po meczu z Polską

Alvaro Morata w starciu z polską obroną (fot. Getty)
Alvaro Morata w starciu z polską obroną (fot. Getty)

Alvaro Morata nie ma łatwego życia. Napastnik reprezentacji Hiszpanii od pierwszego meczu na Euro 2020 jest krytykowany za nieskuteczność. W rozmowie z krajowymi mediami zdradził, że po meczu z Polską (1:1) nie spał przez dziewięć godzin, a groźby dotarły także do jego rodziny.

„Gigant, który nie urodził się w odpowiednim kraju”. Burza po słowach o Lewandowskim

Reprezentacja Polski po porażce (2:3) ze Szwecją pożegnała się z Euro 2020 już po fazie grupowej. Odpadnięcie Biało-Czerwonych skomentował Raymond...

zobacz więcej

Hiszpania długo wchodziła na wysokie obroty. Na inaugurację zaledwie zremisowała (0:0) ze Szwecją, a Morata zmarnował dwie znakomite okazje. Gdy schodził z boiska, usłyszał pod swoim adresem gwizdy. Po wszystkim napastnika krytykowano w prasie, jednak w obronę wziął go selekcjoner Luis Enrique.

– Skład na mecz z Polską? Morata i dziesięciu innych piłkarzy – odparł w kolejnych dniach. Zawodnik częściowo odpłacił za zaufanie strzelonym golem. W końcówce spotkania mógł dać Hiszpanom zwycięstwo, ale przegrał pojedynek z Wojciechem Szczęsnym. W ostatnim występie w grupie Hiszpania rozbiła Słowację (5:0), jednak Morata popisał się tylko zmarnowanym rzutem karnym.

– Po meczu z Polską nie spałem przez dziewięć godzin. Otrzymałem wiele gróźb i zniewag pod adresem mojej rodziny. „Mam nadzieję, że twoje dzieci umrą” – takie wiadomości też się tam pojawiały. Nic mi nie jest, ale podejrzewam, że kilka lat temu pewnie byłbym przerażony – przyznał Hiszpan w rozmowie z radiem COPE.


– Może nie wykonałem swojej pracy tak, jak powinienem. Rozumiem, że jestem krytykowany, bo nie strzeliłem gola, ale chciałbym, aby ci ludzie postawili się na moim miejscu. To nie jest nic przyjemnego, gdy ludzie piszą do ciebie, że chcieliby śmierci twoich dzieci. Za każdym razem, gdy wchodzę do pokoju, odkładam telefon w inne miejsce. Martwię się jednak, że takie rzeczy dochodzą do mojej żony i dzieci – dodał.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Kolejny mecz reprezentacji Hiszpanii już w poniedziałek. W 1/8 finału zespół Luisa Enrique będzie rywalizował z Chorwacją – aktualnymi wicemistrzami świata. 

źródło:
Zobacz więcej