SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

„Wyborcza” opublikowała żądania wobec zarządu Agory. Jest decyzja

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images))
Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images))

„Żądamy resetu dotychczasowych decyzji podjętych bez jakichkolwiek rozmów z redakcją gazety, cofnięcia zwolnienia Jerzego Wójcika, odsunięcia od rozmów Agnieszki Sadowskiej…” – piszą przedstawiciele „Wyborczej”. Tymczasem zarząd Agory poinformował, że wstrzymuje ogłoszone kilka tygodni temu połączenie portali gazeta.pl i wyborcza.pl oraz segmentu prasowego dziennika.

„Mordowanie »Gazety Wyborczej«”. Adam Michnik o aferze w Agorze

– Jeżeli nasi koledzy z zarządu nie chcą zapisać się w historii jako ci, co zamordowali najważniejszy dziennik w tej części świata, to powinni...

zobacz więcej

W relacjach „Gazety Wyborczej” z zarządem spółki Agora ma miejsce największy kryzys od lat. Powodem są ogłoszone niedawno plany wydawcy, by połączyć portale oraz segment prasowy.

Teraz przedstawiciele gazety odnieśli się do sprawy na oficjalnym koncie „Wyborczej” na Twitterze.

Zobacz także: >  Kulisy konfliktu kierownictwa „GW” z Agorą. Michnik odejdzie?

Jak piszą, żądają kolejno:

1. Resetu dotychczasowych działań i decyzji podjętych bez jakichkolwiek rozmów z redakcją „Wyborczej”: z pominięciem doświadczenia jej dziennikarskiego zespołu oraz cyfrowych kompetencji.

„To są budynki, za które chcecie środki”. Miażdżące zdjęcie Patryka Jakiego

Szef MSZ Izraela, który obarczał już Polskę winą za Holocaust, skrytykował teraz ustawę przyjętą przez polski Sejm ws. reprywatyzacji. „Hańbą jest...

zobacz więcej

2. Cofnięcia niezrozumiałej decyzji o zwolnieniu Jerzego Wójcika, lidera transformacji „Wyborczej”.

3. Włączenia kompetentnych i decyzyjnych osób w nadzór nad procesem ewentualnej integracji, w tym dokooptowania w skład zarządu osoby rekomendowanej przez redakcję „Wyborczej” – rozumiejącej jej specyfikę i podzielającej nasze wartości – tak aby już nigdy podobny kryzys się nie powtórzył.

4. Odsunięcia od rozmów i reprezentowania „Wyborczej” w Zarządzie Agnieszki Sadowskiej – jej ostatnie działania sprawiły, że zespół całkowicie utracił do niej zaufanie i w związku z tym dalsze rozmowy i wyjście z tego kryzysu z jej udziałem nie jest możliwe.

Śpiewak bardzo ostro do ambasady Izraela. Chodzi o decyzję Sejmu

Ambasada Izraela wyraziła zaniepokojenie nowelą zwalczającą nieuczciwą reprywatyzację w Polsce. „Jako Polak pochodzenia żydowskiego i człowiek,...

zobacz więcej

Michnik grzmi o „mordowaniu” dziennika


Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu magazyn „Press” informując o konflikcie gazety z wydawnictwem podał, że redaktor naczelny Adam Michnik w reakcji na zmiany „miał zagrozić odejściem”.

Zobacz także:   Trzeci „zawodnik” w sporze „Wyborczej” z Agorą. „Wystarczająco długo milczeliśmy”

Dotąd wymiana ciosów odbywała się jedynie na linii kierownictwo dziennika – władze Agory. Ostatnio aktywnie w spór włączył się także portal gazeta.pl, którego zresztą wprost dotyczą projektowane zmiany w strukturach wydawcy.

Wirtualne Media donosiły, że w środę odbyło się kolejne już ważne spotkanie w tej sprawie. Naczelni „Gazety” spotkali się z pracownikami. W rozmowach uczestniczyło około 400 osób.

– Jeżeli nasi koledzy z zarządu nie chcą zapisać się w historii jako ci, co zamordowali najważniejszy dziennik w tej części świata, to powinni zrozumieć, że tak jak dotąd rządzić się „Gazetą” nie da – zaalarmował Adam Michnik.

Wstrzymują decyzję


Teraz portal pisze, że zarząd Agory wstrzymuje integrację portali i gazety.

„Naszym priorytetem jest rozwiązanie sporu wewnątrz firmy i przystąpienie do rozmów z redakcją o przyszłości »Gazety Wyborczej«. Do czasu zakończenia tych rozmów wstrzymujemy proces integracji na obecnym etapie" - ogłoszono. „Wszystkich pracowników Agory zapewniamy, że szukamy rozwiązania, które będzie najlepsze dla całej firmy” - dodano.

źródło:
Zobacz więcej