RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Szef Episkopatu ostro o decyzji PE: Kultura śmierci i wykluczenia

Stanisław Gądecki o aborcji (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Stanisław Gądecki o aborcji (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której domaga się powszechnego dostępu do aborcji. „Ideologia bierze górę nad rozumem” – skomentował decyzję polityków przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

„Hańba!” Prezydent Wrocławia wybuczany za nagrodę dla Marty Lempart

Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart odebrała w czwartek Nagrodę Wrocławia. Gdy prezydent miasta Jacek Sutryk szedł na uroczystości, na jego drodze...

zobacz więcej

Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej do zapewnienia „powszechnego dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji” oraz zagwarantowania, że „aborcja na żądanie jest legalna na wczesnym etapie ciąży” i później, „gdy zdrowie ciężarnej jest zagrożone”.

Sprawa wywołała ogromne kontrowersje. Teraz głos w tym temacie zabrał również przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Zobacz także:   Proaborcyjna rezolucja PE. Beata Mazurek: Szaleństwo

Abp Stanisław Gądecki wyraził na Twitterze „głęboki smutek po rezolucji Europarlamentu, w której wzywa się do zapewnienia możliwości zabijania dzieci nienarodzonych”.

„Kultura życia, o jakiej myśleli Ojcowie Założyciele UE, przeradza się w kulturę śmierci i wykluczenia, a ideologia bierze górę nad rozumem” – dodał.

Gądecki o „pogwałceniu praw człowieka”

W 22 tyg. ciąży zaproponowano jej aborcję. „Spójrzcie w oczy mojej córeczki”

Rybia łuska, porażenie mózgowe czy poważne wady rąk. Te wszystkie diagnozy oznaczały, że lekarze proponowali aborcje. Dzisiaj rodzice, którzy...

zobacz więcej

Przypomnijmy, że przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski już w oświadczeniu wystosowanym 22 czerwca do wszystkich europarlamentarzystów apelował o odrzucenie rezolucji.

Zobacz także:   „Tęczowi marksiści”. Burza po debacie w Brukseli

„Aborcja zawsze jest pogwałceniem fundamentalnego prawa człowieka do życia, tym bardziej odrażającym, że dotyczy życia człowieka najsłabszego i całkowicie bezbronnego” – tłumaczył.

„Jest więc przejawem najbardziej niesprawiedliwej dyskryminacji. Sama prawna legalizacja aborcji głęboko zniekształca życie społeczne, a cóż dopiero uznanie jej za podstawową usługę opieki zdrowotnej” – dodawał abp Stanisław Gądecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej