RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Tornado uderzyło w Morawy. Zniszczone domy, są ranni [WIDEO]

Zniszczone zostały dwie wioski (fot. Youtube)
Zniszczone zostały dwie wioski (fot. Youtube)

Przez południowe Morawy przewaliło się tornado. Najbardziej ucierpiały miejscowości w powiatach Hodonin i Brzeclav. Zniszczone zostały dwie wioski. Nie ma precyzyjnych danych o ofiarach. Są ranni, a minister spraw wewnętrznych Jan Hamaczek nie wyklucza ofiar śmiertelnych.

Prawie 2 tys. interwencji straży pożarnej. Wichury i grad niszczyły dachy

Do czwartkowego wieczora strażacy interweniowali prawie dwa tysiące razy. Są uszkodzenia dachów i budynków oraz podtopienia. Jedna osoba jest...

zobacz więcej

Ostatnie doniesienia mówią o 100-150 rannych. Burze uszkodziły wiele domów we wsiach Hrusky i Moravska Nova Ves w pobliżu granicy ze Słowacją.

Ogłoszony został czwarty poziom stanu pogotowia, który oznacza, że może być wiele ofiar wśród ludzi i mobilizowane są wszystkie dostępne jednostki ratunkowe. W rejon burz zmierza zespół z psami i specjalistycznym sprzętem pomagającym zlokalizować żywe osoby w ruinach domów. Władze rozważają wysłanie na południowa Morawę jednostek wojska.

Przedstawiciele lokalnych władz mówią o zrównaniu z ziemią przez tornado połowy wsi Hruszki. Silny wiatr miotał na domy samochody. Miejscowy kościół został pozbawiony dachu, zawaliła się wieża. Z korzeniami zostały wyrwane stare lipy.

Wichura przewróciła autobus. Zablokowana został autostrada D2 prowadząca z Brna do granicy ze Słowacją i dalej do Bratysławy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej