RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tornado w Nowosądeckiem. Wiatr zerwał dziesiątki dachów

Około 60 budynków, w tym 30 mieszkalnych uszkodziła trąba powietrzna, jaka przeszła po południu w okolicach Nowego Sącza. Akcję ratowniczą na miejscu prowadzi ponad stu strażaków. W Librantowej – miejscowości najbardziej dotkniętej kataklizmem – zebrał się sztab kryzysowy. Natychmiastową pomoc zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Nawałnica w Warszawie. Zalane ulice, studzienki nie nadążają odprowadzać wody [WIDEO]

Ostatniej doby strażacy interweniowali 800 razy w związku z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych – poinformował w czwartek rzecznik prasowy...

zobacz więcej

- 16 domów mieszkalnych ma zerwane dachy, 14 kolejnych – uszkodzone – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie mł. bryg. Sebastian Woźniak pytany o skutki trąby powietrznej, jaka przeszła nad miejscowościami Librantowa i Koniuszowa w okolicach Nowego Sącza. Jak dodał, uszkodzonych zostało także około 30 budynków gospodarczych.

– Na miejscu pracuje 30 zastępów straży pożarnej czyli około 120 strażaków. Kolejni docierają na miejsce - relacjonował Woźniak. Jak dodał, w całym województwie do godz. 19 straż wyjeżdżała do 137 interwencji związanych z warunkami atmosferycznymi.

Według informacji podanych przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę, jedna osoba została ranna.

Kmita przekazał też, że premier Mateusz Morawiecki zapowiedział natychmiastowe wsparcie rządowe dla poszkodowanych.

Gwałtowny front burzowy, który przechodzi przez Małopolskę, objawia się ulewami i gradem o średnicy nawet kilku centymetrów. Przeczytaj także: W ciężarówkę uderzył piorun. Opony wystrzeliły, niszcząc ogrodzenie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej