SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

„Thriller” na Podlasiu. Ugrzęzła w bagnie; krzyczała, by pomoc mogła do niej trafić

Na pomoc 23-letniej kobiecie pospieszyli policjanci.(fot. Shutterstock; Policja)
Na pomoc 23-letniej kobiecie pospieszyli policjanci.(fot. Shutterstock; Policja)

Turystka, która wybrała się na wycieczkę do Puszczy Knyszyńskiej (woj. podlaskie), zeszła z trasy i ugrzęzła w bagnie. Nie mogła wydostać się o własnych siłach i wezwała na pomoc policję. Tylko dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Motocykl uderzył z taką siłą, że samochód się przewrócił. Masakra na drodze

Dwie ofiary śmiertelne wypadku, do którego doszło na obwodnicy Krasnegostawu na Lubelszczyźnie. Jak informuje policja, 27-letni motocyklista...

zobacz więcej

We wtorkowy wieczór do dyżurnego białostockiej policji zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc. Ze zgłoszenia wynikało, że podczas spaceru po lesie zgubiła się i nie wie, gdzie się znajduje.

Jak wyjaśniła, szła wzdłuż rzeki i w pewnym momencie straciła orientację w terenie. Wydawało się jej, że droga, której szuka, jest za lasem. Kiedy do niego weszła, ugrzęzła w bagnie i nie była w stanie samodzielnie się wydostać.

Mundurowi widząc powagę sytuacji od razu przystąpili do działania. Ustalili rejon, w którym znajdowała się zaginiona i wyruszyli na pomoc.

Szli za głosem kobiety


Pokonując trudny, podmokły teren, szli za głosem kobiety. Po kilkuset metrach przeprawy zauważyli w bagnie wystraszoną kobietę, która kurczowo trzymała się drzewa. Okazało się, że 23-latka nie jest w stanie się ruszyć. Wokół niej rozciągały się grząskie bagna, które znacznie utrudniały dotarcie do niej. Mundurowi za pomocą liny przyciągnęli 23-latkę do siebie i razem bezpiecznie wyszli z lasu. Turystka ze Śląska na szczęście nie potrzebowała pomocy medycznej. Policjanci opatrzyli jej poranione ręce i nogi oraz dali wodę. Gdyby pomoc nie nadeszła szybko, mogłoby dojść do tragedii.

CZYTAJ TAKŻE: Piorun uderzył w opolski ratusz. Nie ma internetu, stanęła winda

źródło:
Zobacz więcej