RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ostry bój w Sejmie. „Wynik 4:0. Walkower byłby łagodniejszy”

Sejm odrzucił wniosek o odwołanie Ryszarda Terleckiego (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Sejm odrzucił wniosek o odwołanie Ryszarda Terleckiego (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Opozycja walczyła w środę do późnej nocy o odwołanie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego i trzech ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. Ostatecznie przegrała każde z kluczowych głosowań w tych sprawach. „PiS - opozycja 4:0. Gole zdobyli: Terlecki, Kamiński, Sasin, Dworczyk” – podsumowują teraz politycy PiS. Z kolei opozycja nie kryje rozgoryczenia.

Zaskakujący sondaż. Zobacz, kogo pogrąży powrót Tuska

Jeżeli Donald Tusk zaangażuje się w krajową politykę, poparcie dla PiS praktycznie się nie zmieni. Koalicja Obywatelska wzmocni się jednak głosami...

zobacz więcej

Opozycja od kilku dni podkreślała, że środa będzie w polskim Sejmie bardzo ważnym dniem. Parlamentarzyści opozycji domagali się dymisji szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka oraz wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

Pojawiało się więc pytanie, jak w tych głosowaniach zachowają się poszczególne formacje Zjednoczonej Prawicy. W nocy z środy na czwartek Sejm odrzucił wszystkie z wniosków opozycji.

Zobacz także:   Libicki o promocji LGBT w Warszawie i na stadionach: Na końcu jest adopcja dzieci

„0:4 Opozycja - PiS. Walkower byłby łagodniejszym rezultatem” – skomentował na Twitterze Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef resortu spraw zagranicznych.„Pełne wsparcie dla ministrów Kamińskiego, Sasina, Dworczyka oraz marszałka Terleckiego. Obraz frustracji poniżej. 6 lat, metody wszelakie, niestety wiele z nich niegodnych. Sukcesów dla partii i dla Polski brak” – napisał.

Szynkowski vel Sęk poinformował również, że opozycja szykuje kolejny wniosek o odwołanie przedstawicieli PiS. Tym razem na chodzić o ministra Przemysława Czarnka. „4:0 to nie koniec, opozycja ciężko pracuje nad kolejnymi bramkami... Przy okazji ujawnia zamiłowanie do baśni” – ocenił.

Minister klimatu: W rozmowach z Czechami sporo punktów, w których się różnimy

W rozmowach polsko-czeskich nt. Turowa jest jeszcze sporo punktów, w których się różnimy - przyznał minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka....

zobacz więcej

„PiS - opozycja 4:0. Gole zdobyli: Terlecki, Kamiński, Sasin, Dworczyk” – skomentował z kolei wiceminister Marcin Horała.

Inny z wiceministrów Maciej Małecki dodał: „Prawo i Sprawiedliwość - Opozycja 4:0. Sejm odrzucił absurdalne wnioski Platformy o odwołanie ministrów i wicemarszałka”.

Zobacz także:   Sejm odrzucił wnioski opozycji

Poseł PiS Adam Fabian zacytował z kolei komentarze opozycji, która nie kryła niezadowolenia z wyników środowych głosowań.

„Parli do wyborów pomijając wszelkie regulacje i zasady. Łamali prawo, wykorzystywali je do własnych interesów, a dziś nazywają siebie obrońcami Konstytucji. Pokaz obłudy w Sejmie. Odpowiedzialności nie unikną. Jeśli nie dziś, to w niedalekiej przyszłości” – pisała Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

„Mordowanie »Gazety Wyborczej«”. Adam Michnik o aferze w Agorze

– Jeżeli nasi koledzy z zarządu nie chcą zapisać się w historii jako ci, co zamordowali najważniejszy dziennik w tej części świata, to powinni...

zobacz więcej

„Patologiczny system bezkarności dla ludzi władzy puchnie z każdym dniem. Za ich zachowania płacimy nie tylko demontażem demokracji, ale i żywą gotówką” – oceniła inna posłanka PO, Kamila Gasiuk-Pihowicz. Małgorzata Tracz z KO dodała: „Brak umiejętności wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny i przewinienia to domena tej władzy”.

Zobacz także:   Burzliwie w Sejmie. Morawiecki: Prawda powinna was kłuć w serca

„Opozycja zanotowała kolejne dotkliwe porażki i tak już od 6 lat. Można by rzecz 4:0 dla Zjednoczonej Prawicy” – napisał o komentarzach polityków opozycji Adam Fabian (PiS).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej