RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Mordowanie »Gazety Wyborczej«”. Adam Michnik o aferze w Agorze

Adam Michnik nie przebierał w słowach (fot. Karol Serewis/Gallo Images Poland/Getty Images)
Adam Michnik nie przebierał w słowach (fot. Karol Serewis/Gallo Images Poland/Getty Images)

– Jeżeli nasi koledzy z zarządu nie chcą zapisać się w historii jako ci, co zamordowali najważniejszy dziennik w tej części świata, to powinni zrozumieć, że tak jak dotąd rządzić się „Gazetą” nie da – zaalarmował Adam Michnik. Wcześniej redaktor naczelny pisma groził odejściem z firmy. W spółce zaczęło wrzeć po tym, jak ogłoszono plan połączenia portali gazeta.pl i wyborcza.pl oraz segmentu prasowego dziennika.

Zaskakujący sondaż. Zobacz, kogo pogrąży powrót Tuska

Jeżeli Donald Tusk zaangażuje się w krajową politykę, poparcie dla PiS praktycznie się nie zmieni. Koalicja Obywatelska wzmocni się jednak głosami...

zobacz więcej

W relacjach „Gazety Wyborczej” z zarządem spółki Agora ma miejsce największy kryzys od lat. Powodem są ogłoszone niedawno plany wydawcy, by połączyć portale oraz segment prasowy.

Wirtualne Media donoszą, że w środę odbyło się kolejne już ważne spotkanie w tej sprawie. Naczelni „Gazety” spotkali się z pracownikami. W rozmowach uczestniczyło około 400 osób.

Zobacz także:   Kulisy konfliktu kierownictwa „GW” z Agorą. Michnik odejdzie?

Kilka godzin później miało z kolei miejsce walne zebranie czytelników, transmitowane online na Facebooku wyborcza.pl. W spotkaniu wziął udział m.in. naczelny Adam Michnik i jego zastępcy. Jak czytamy, podczas rozmów padły bardzo ostre słowa. Komentując konflikt z zarządem Agory Michnik miał powiedzieć:

„Nie chcemy zaostrzenia tego konfliktu, ale mamy poczucie, że coś się stało już bardzo niedobrego. Chcemy to naprawić, ale to oznacza zasadnicze zmiany strukturalne. Jeżeli nasi koledzy z zarządu nie chcą zapisać się w historii jako ci, co zamordowali najważniejszy dziennik w tej części świata, to powinni zrozumieć, że tak jak dotąd rządzić się »Gazetą« nie da”.

„Odczytujemy to jako groźbę”. Ostra wymiana ciosów w „Wyborczej”

Po tym, jak ogłoszono plan połączenia portali Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz segmentu prasowego dziennika, w spółce zaczęło wrzeć. Zarząd Agory jest...

zobacz więcej

Konflikt w „Wyborczej”: Jesteśmy zdumieni i zaniepokojeni


Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu magazyn „Press” informując o konflikcie gazety z wydawnictwem podał, że redaktor naczelny Adam Michnik w reakcji na zmiany „miał zagrozić odejściem”.

Dotąd wymiana ciosów odbywała się jedynie na linii kierownictwo dziennika – władze Agory. Ostatnio aktywnie w spór włączył się także portal gazeta.pl, którego zresztą wprost dotyczą projektowane zmiany w strukturach wydawcy.

Zobacz także:   Trzeci „zawodnik” w sporze „Wyborczej” z Agorą. „Wystarczająco długo milczeliśmy”

„Jesteśmy zdumieni i zaniepokojeni działaniami, które służą pogłębieniu podziałów w naszej firmie, zamiast budować porozumienie” – pisali z kolei szefowie Agory. Oceniali, że bliższa współpraca działów przyczyni się do poprawy sytuacji finansowej firmy i wzrostu liczby subskrypcji cyfrowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej