RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biden: Ameryka zmaga się z epidemią przemocy związanej z bronią palną

Prezydent USA Joe Biden (fot. Getty Images)
Prezydent USA Joe Biden (fot. Getty Images)

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział w środę nową strategię przeciwdziałania przestępczości w największych miastach i „epidemią przemocy związanej z bronią palną”. W jej skład wchodzą m.in. ostrzejsze regulacje dot. sprzedawców broni.

Amerykanie rozpoczęli instalację systemu uzbrojenia w Redzikowie

Amerykańska Agencja Obrony Rakietowej (MDA) poinformowała w komunikacie, że w bazie w Redzikowie rozpoczęła się instalacja systemu uzbrojenia...

zobacz więcej

Podczas przemówienia w Białym Domu Biden stwierdził, że choć nadejście lata zwykle wiąże się ze zwiększeniem liczby przestępstw, tym razem wzrost jest większy ze względu m.in. na zniesienie restrykcji koronawirusowych.

Zapowiedział przy tym podjęcie kilku kroków mających złagodzić „epidemię przemocy”, skupionych głównie na ograniczeniu dostępu do broni dla kryminalistów.

Wśród zmian jest m.in. odbieranie licencji na sprzedaż broni sprzedawcom, którzy nie stosują się do przepisów i nie przeprowadzają wymaganych sprawdzeń przeszłości klientów.

Federalne agencje mają stworzyć pięć „zespołów uderzeniowych”, które będą rozbijać gangi zajmujące się nielegalnym rozprowadzaniem broni w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Chicago, Los Angeles i San Francisco.

Biden zapowiedział szereg programów społecznych, finansowanych w ramach programu pomocowego dla gospodarki, mających m.in. ułatwić wychodzącym z więzienia przystosowanie się do normalnego życia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej