SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Wielka Brytania. Najwyższa od początku lutego liczba zakażeń

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 4,67 mln zakażeń (fot. Getty Images)
Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 4,67 mln zakażeń (fot. Getty Images)

Najwyższą od początku lutego liczbę zakażeń koronawirusem, 16 135, wykryto w ciągu minionej doby w Wielkiej Brytanii - poinformowałbrytyjski rząd. To o ponad 4,5 tys. więcej niż najwyższy dotychczas bilans w ramach trzeciej fali epidemii.

Cel Bidena ws. szczepień nie zostanie osiągnięty. Podano powód

Zespół ds. COVID-19 w Białym Domu przyznał we wtorek, że nie uda się osiągnąć wyznaczonego przez prezydenta USA Joe Bidena celu zaszczepienia...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Łącznie w ciągu ostatnich siedmiu dni stwierdzono prawie 79,5 tys. infekcji, czyli o 43,9 proc. więcej niż w poprzednich siedmiu. Niemal wszystkie wykryte przypadki koronawirusa to zakażenia wariantem Delta, który po raz pierwszy zidentyfikowano w Indiach.

W środę poinformowano też, że w Wielkiej Brytanii potwierdzono 41 przypadków jego nowej odmiany nazwanej Delta plus.

W ciągu minionej doby zarejestrowano 19 zgonów z powodu COVID-19. To oznacza, że łączny bilans z ostatnich siedmiu dni, 101, jest o 53 proc. wyższy, niż był w tych poprzednich dniach.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 4,67 mln zakażeń, z powodu których zmarło 128 027 osób. Bilans zakażeń i zgonów jest siódmym najwyższym na świecie.

Do wtorku włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało prawie 43,45 mln osób, drugą - 31,74 mln. Stanowi to odpowiednio 82,5 proc. i 60,3 proc. dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii.

źródło:

Zobacz więcej