SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Węgrzy bliscy sprawienia sensacji w Monachium! Niemcy uciekli spod topora [SKRÓT]

Węgrzy prowadzili przez większą część spotkania z Niemcami w Monachium, co oznaczałoby wyrzucenie ich z Euro 2020. Gospodarze wyrównali jednak w 83. minucie i zagrają w 1/8 finału. Madziarowie kończą przygodę z turniejem, ale pozostawili znakomite wrażenie.

Paulo Sousa: mam ważny kontrakt do końca eliminacji MŚ

Trener polskich piłkarzy Paulo Sousa przyznał, że jego drużyna zasłużyła „na znacznie więcej niż dostała w tym turnieju”. – Wszyscy jesteśmy...

zobacz więcej

Węgrzy sensacyjnie objęli prowadzenie w 11. minucie. Wydawało się, że ekipa Joachima Loewa szybko wyrówna, ale Madziarowie mądrze się bronili. Mało tego, potrafili wyprowadzać groźne kontrataki.

Gospodarze zdobyli bramkę dopiero w 66. minucie i to po dużym błędzie bramkarza. Z remisu długo się nie cieszyli, bo Węgrzy błyskawicznie odpowiedzieli.

Przy remisie w drugim spotkaniu tej grupy (Francja – Portugalia), wygrana Węgrów eliminowała Niemców z mistrzostw Europy. Pachniało sensację, ale na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu Leon Goretzka uratował remis. 

Jak padły bramki?


0:1 (11') Roland Sallai dośrodkował z bardzo daleka, ale dla Adama Szalaia to nie był problem. Świetnie złożył się do uderzenia głową i pokonał bramkarza.

1:1 (66') Peter Gulacsi popełnił fatalny błąd – minął się z dośrodkowaną z rzutu wolnego piłką, Mats Hummels zagrał głową przed bramkę, a Kai Havertz dopełnił formalności.

1:2 (68') Błyskawiczna odpowiedź Węgrów. Adam Szalai podał górą w pole karne, Andras Schafer wygrał pojedynek biegowy z dwoma obrońcami, uprzedził wychodzącego z bramki Manuela Neuera i głową skierował piłkę do bramki.

2:2 (83') Niemcy walczyli o wyrównanie i dopięli swego. W ogromnym zamieszaniu w polu karnym, piłka trafiła do Leona Goretzki, który płaskim strzałem posłał futbolówkę między słupki.

Sytuacja w grupie


  • Węgrzy potrzebowali zwycięstwa, żeby wyjść z grupy i byli bliscy sprawienia niespodzianki, ponieważ prowadzili przez większą część spotkania. Madziarowie kończą rywalizację w „grupie śmierci” z dwoma punktami.

  • Remis (2:2) w meczu Francja – Portugalia oznacza, że z pierwszego miejsca wychodzi Francja, z drugiego Niemcy, a z trzeciego Portugalia.
  • źródło:
    Zobacz więcej