SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Trener Szwedów: Polacy zepchnęli nas do głębokiej defensywy

Janne Andersson chwalił Polaków za grę w ofensywie (fot. PAP/EPA)
Janne Andersson chwalił Polaków za grę w ofensywie (fot. PAP/EPA)

Trener Szwedów Janne Andersson był pod wrażeniem gry Polaków i Roberta Lewandowskiego, którego nazwał „najprawdopodobniej najlepszym napastnikiem na świecie”. – Polacy zepchnęli nas do głębokiej defensywy. Nie zamierzaliśmy tak grać – powiedział selekcjoner Trzech Koron.

Paulo Sousa: mam ważny kontrakt do końca eliminacji MŚ

Trener polskich piłkarzy Paulo Sousa przyznał, że jego drużyna zasłużyła „na znacznie więcej niż dostała w tym turnieju”. – Wszyscy jesteśmy...

zobacz więcej

Polacy przegrali ze Szwecją 2:3 i zakończyli mistrzostwa Europy na fazie grupowej. Z kolei rywale weszli do 1/8 finału z pierwszego miejsca. – Szybko strzelony gol dał nam trochę spokoju. My byliśmy lepsi w pierwszej połowie, a Polacy w drugiej – analizował Andersson.

– Ogólnie dobrze się broniliśmy, ale Polacy mają jakość w ofensywie. Jesteśmy trochę rozczarowani, że straciliśmy dwa gole, ale Lewandowski to najprawdopodobniej najlepszy napastnik na świecie. Nie mam pretensji za stratę pierwszego gola, w którym Polak pokazał duże umiejętności. Na szczęście my zdobyliśmy trzy bramki – cieszył się selekcjoner Szwedów.

– Oczywiście nie mogę powiedzieć, że jestem nieszczęśliwy, ale są rzeczy, które mogliśmy zrobić lepiej. W drugiej połowie Polacy zepchnęli nas głęboko do defensywy. Musimy to przeanalizować i zobaczyć, co można zrobić lepiej – zakończył Andersson.

źródło:
Zobacz więcej