SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Paulo Sousa: mam ważny kontrakt do końca eliminacji MŚ

Paulo Sousa został selekcjonerem reprezentacji Polski w styczniu tego roku (fot. PAP/Adam Warżawa)
Paulo Sousa został selekcjonerem reprezentacji Polski w styczniu tego roku (fot. PAP/Adam Warżawa)

Trener polskich piłkarzy Paulo Sousa przyznał, że jego drużyna zasłużyła „na znacznie więcej niż dostała w tym turnieju”. – Wszyscy jesteśmy rozczarowani” – dodał selekcjoner. Biało-Czerwoni przegrali w Sankt Petersburgu ze Szwecją 2:3 i odpadli z mistrzostw Europy.

Lewandowski to za mało. Szwedzi za mocni dla Polaków [OCENY]

Robert Lewandowski i długo, długo nikt. Kapitan reprezentacji Polski zdobył dwie bramki, a mimo to Polska przegrała ze Szwecją (2:3) i odpadała z...

zobacz więcej

W trzech meczach grupy E turnieju polscy piłkarze zdobyli tylko jeden punkt - przegrali 1:2 ze Słowacją, następnie zremisowali 1:1 z Hiszpanią i w środę ulegli Szwecji 2:3. – To prawda, że naszym celem podstawowym było wyjście z grupy. Jesteśmy rozczarowani. Ja, mój sztab, piłkarze, ponieważ zasłużyliśmy na znacznie więcej niż dostaliśmy w tym turnieju – przyznał Sousa na konferencji pomeczowej w Sankt Petersburgu.

Zapytany o swoje dalsze losy w reprezentacji, przypomniał, że ma kontrakt do końca obecnych eliminacji mistrzostw świata.

– Zbigniew Boniek od początku mówił, że będzie prezesem PZPN do sierpnia i wówczas nastąpi wybór nowego szefa związku. Mój kontrakt wygasa z końcem eliminacji do mistrzostw świata. Czekamy na wybór nowego prezesa. Szanuję decyzję federacji. Ale, jak powiedziałem piłkarzom w szatni, dla mnie to był i cały czas jest honor pracować z nimi. Rośniemy razem jako drużyna i jako piłkarska rodzina. Robimy wszystko, żeby w przyszłości być jeszcze silniejszymi – dodał Portugalczyk.

źródło:

Zobacz więcej