SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Grzegorz Lato: Boniek nie powinien przedłużać umowy z Sousą

Z prawej Paulo Sousa (fot. Getty Images)
Z prawej Paulo Sousa (fot. Getty Images)

– W obecnej kadencji władz PZPN prezes Zbigniew Boniek nie powinien podejmować decyzji w sprawie przyszłości selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski – uważa Grzegorz Lato. Obecna umowa Paulo Sousy obowiązuje do końca 2021 roku.

Euro 2020: horror bez happy endu. Koniec Euro dla Polski [SKRÓT]

Spotkanie o być albo nie być w Euro 2020. Polska na stadionie w Petersburgu mierzyła się ze Szwecją. Zobacz skrót.

zobacz więcej

Drużyna kierowana przez Portugalczyka zakończyła udział w mistrzostwach Europy na fazie grupowej. W środę, w ostatnim swoim występie, przegrała 2:3 ze Szwecją.

Lato przypomniał, że wybory nowych władz Polskiego Związku Piłki Nożnej zaplanowano na połowę sierpnia (Boniek ze względów formalnych nie może zostać ponownie wybrany).

– Będzie nowy prezes, nowy zarząd. Zbigniew Boniek na pewno nie powinien ewentualnie przedłużać umowy z trenerem Sousą. Jak się na to zdecyduje nowa osoba zarządzająca PZPN, to już będzie jej sprawa – powiedział Lato.

Były prezes PZPN podkreślił, że w meczu o wszystko nie można było dopuścić do straty gola już w drugiej minucie.

– Potem przegrywaliśmy 0:2 i dobrze, że Robert Lewandowski zdobył dwie bramki. Pojawiła się nadzieja na końcowy sukces. Jednak musieliśmy się odkryć. Nie było sensu, aby cofnąć się, pilnować remisu. Ten nic nam nie dawał. Niestety, straciliśmy trzeciego gola – podsumował.

Lato zauważył, że ponownie przed turniejem został niepotrzebnie nadmuchany balon oczekiwań wobec reprezentacji. Tymczasem rozczarowanie, weryfikację jej możliwości, przyniósł już pierwszy mecz ze Słowacją (1:2). Co prawda Biało-Czerwonym udało się potem zremisować z Hiszpanią (1:1), ale to była nasza jedyna zdobycz w turnieju.

– W efekcie mamy jeden punkt, zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie. Nie będę jednak bił w chłopaków, bo zawsze jestem z reprezentacją – zakończył były król strzelców mundialu.

źródło:

Zobacz więcej