SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Zbigniew Boniek: Nie mam zastrzeżeń do piłkarzy [WIDEO]

Polacy przegrali ze Szwecją (2:3) w ostatnim meczu fazy grupowej i pożegnali się z Euro 2020. – Nie mam zastrzeżeń do piłkarzy – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w rozmowie z Jakubem Pobożniakiem z TVP Sport.

Lewandowski to za mało. Szwedzi za mocni dla Polaków [OCENY]

Robert Lewandowski i długo, długo nikt. Kapitan reprezentacji Polski zdobył dwie bramki, a mimo to Polska przegrała ze Szwecją (2:3) i odpadała z...

zobacz więcej

– Przegrać trzeba umieć, wiem na czym polega piłka, nie zawsze można wygrywać. Wracamy do domu, ale nie dołączę do osób, które będą narzekały, bo takie z pewnością się znajdą. Nie mam zastrzeżeń do piłkarzy, zwłaszcza po takim meczu – stwierdził Zbigniew Boniek, który kończy swoją prezesurę w PZPN.

– Było to moje ostatnie spotkanie w roli prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. To było wspaniałe osiem lat, za które chcę podziękować kibicom i piłkarzom, bo dawali z siebie wszystko. Nie chciałbym analizować szczegółowo tego meczu, bo to nie moje zadanie – zaznaczył.

Zdaniem Bońka o niepowodzeniu Polaków na Euro 2020 zadecydował pierwszy mecz ze Słowacją (0:1). – Nikt nie zakładał takiego scenariusza. Myśleliśmy, że wygramy ze Słowacją, a ta zrobiła nam niemiłą niespodziankę – podsumował.

źródło:
Zobacz więcej