SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Kamil Glik: nie zasłużyliśmy na awans [WIDEO]

– To zabrzmi banalnie, ale w tym turnieju szczęścia nie mieliśmy, od pierwszego meczu – powiedział Kamil Glik po przegranym 2:3 meczu ze Szwecją, który zakończył nasz udział w Euro 2020.

Euro 2020: horror bez happy endu. Koniec Euro dla Polski [SKRÓT]

Spotkanie o być albo nie być w Euro 2020. Polska na stadionie w Petersburgu mierzyła się ze Szwecją. Zobacz skrót.

zobacz więcej

– Widocznie nie zasłużyliśmy, żeby grać dalej w tym turnieju. Na pewno bardzo szkoda, bo myślę, że te wszystkie stracone bramki były jak najbardziej do uniknięcia – powiedział obrońca Biało-Czerwonych.

Do przerwy Polska przegrywała 0:1, później straciła drugą bramkę, ale wtedy zaczęła grać lepiej i zdołała doprowadzić do remisu. – Mieliśmy grać przede wszystkim dużo bokami, bo tam były przestrzenie, mieliśmy też starać się zagrywać trochę długich piłek za plecy obrońców. Tam też było miejsce, gdzie można było grać. Mogliśmy trochę lepiej dośrodkowywać, bo tych dośrodkowań mieliśmy sporo, ale mało z tego wynikało – przyznał Glik.

Decydująca o zwycięstwie Szwecji bramka padła w doliczonym czasie drugiej połowy. Czy byłby remis, czy porażka, to już niczego nie zmieniało. Przy wyniku 2:2 zaryzykowaliśmy, poszliśmy całą obroną do ataku, co – wydaje mi się – jest zrozumiałe – zakończył.

źródło:
Zobacz więcej