RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nie żyje wieloletni dziennikarz TVP Tomasz Nowak

Nie żyje dziennikarz, reporter i wybitny reportażysta – Tomasz Nowak zmarł w wieku 51 lat. O śmierci redakcyjnego kolegi poinformował w środę łódzki oddział Telewizji Polskiej, z którym zmarły dziennikarz związany był od blisko 30 lat.

Nie żyje dziennikarz TVP Gdańsk Piotr Świąc. Przed śmiercią poprowadził swój ostatni program

Nie żyje wieloletni dziennikarz i prezenter „Panoramy” TVP3 Gdańsk Piotr Świąc. Zmarł w wypadku samochodowym, do którego doszło w piątek późnym...

zobacz więcej

W 2018 roku Tomasz Nowak został uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku za konsekwentne zajmowanie się łódzką historią w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w Łodzi.

Nie żyje Tomasz Nowak


Współpracownicy z TVP3 Łódź wskazują, że dziennikarz był przede wszystkim wybitnym reportażystą, szczególnie dumnym ze swojej historii o Ryszardzie Riedlu.


W ostatnich latach Tomek Nowak zajmował się „odkłamywaniem historii”. Za reportaże „Jesteśmy im to winni” czy „Strajk łódzkich studentów” dwa lata temu został wyróżniony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich tytułem Dziennikarza Roku. Był autorem takich obrazów jak: „Zlot”, „Zagubiony”, „W obronie własnej” czy „Jaszczur”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Dziennikarz z reporterskim okiem fotografa


Nowak był także pochłonięty fotografią, której poświecił film „Zdjęcie musi mówić”. „Zakochany w czarno-białej fotografii analogowej, reporterskim okiem, jak nikt inny, potrafił uchwycić codzienność” – wspominają go redakcyjni koledzy.

Zobacz także: Nie żyje dziennikarz TVP Andrzej Szpak

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej