SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Hiszpania „odpaliła”. Absurdalny błąd bramkarza [SKRÓT]

Reprezentacja Hiszpanii awansowala do 1/8 finału Euro 2020. W ostatnim meczu rozbiła Słowację aż 5:0. Spotkanie, poza spektakularnym wynikiem, zostanie zapamiętane również ze względu na błąd bramkarza – Martina Dubravki.

Piłkarze Luisa Enrique zagrali tak, jak przystało na faworytów, którzy do spotkania przystępowali "z nożem na gardle". Od pierwszych minut stłamsili rywali i już w 9. minucie powinni prowadzić, ale rzutu karnego nie wykorzystał Alvaro Morata.

Dubravka po tej interwencji krótko był bohaterem słowackich kibiców. W 30. minucie... wrzucił sobie piłkę do własnej bramki, po zagraniu Pablo Sarabii. Ten samobój będzie mocnym kandydatem do tytułu najbardziej absurdalnego zagrania turnieju.

Koncepcja Słowaków posypała się potem jak domek z kart. Jeszcze przed przerwą bramkę zdobył Aymeric Laporte, a zaraz po zmianie stron wynik podwyższyli Sarabia i Ferran Torres. Rezultat ustalił w 71. minucie kolejnym samobójem Juraj Kucka.

Hiszpania z drugiego miejsca w grupie E awansowała do fazy pucharowej, gdzie w 1/8 finału zmierzy się z Chorwacją. Słowacja, mimo zajęcia 3. miejsca, nie ma szans na dalszą grę w turnieju.