SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Litwa wyraziła solidarność z Polską. „Cyberataki muszą mieć konsekwencje”

Solidarność Litwy z Polską w związku z  cyberatakami (fot. Shutterstock)
Solidarność Litwy z Polską w związku z cyberatakami (fot. Shutterstock)

Litwa solidaryzuje się z Polską w związku z ostatnimi cyberatakami, ewidentnie powiązanymi z rosyjskimi podmiotami, sponsorowanymi przez to państwo – przekazał w środę na Twitterze wydział komunikacji strategicznej litewskiego MSZ.

Polska przekaże szefom MSZ krajów UE informacje o cyberatakach

Na poniedziałkowym spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych w Luksemburgu Polska przekaże innym państwom członkowskim UE informacje o...

zobacz więcej

„Cyberprzestrzeń nie jest placem zabaw, na którym nie obowiązują zasady i normy – takie szkodliwe działania, godzące w wartości demokratyczne, muszą mieć konsekwencje” – zaznaczono w tweecie.

Na środę w Brukseli zaplanowano posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej, najważniejszego organu decyzyjnego NATO, na którym ma zostać omówiona kwestia cyberataków na Polskę.

„W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli jest zainteresowanie sprawą cyberataków w Polsce. Ma to związek z szeregiem działań dezinformacyjnych i ataków cybernetycznych, prowadzonych prawdopodobnie przez Rosję, które zgłaszane były przez różne państwa Sojuszu w ostatnich miesiącach” – przekazało PAP źródło w Kwaterze Głównej Sojuszu w Brukseli.

Oprócz sojuszników z NATO Polska poinformowała o szczegółach cyberataków również państwa UE, Komisję Europejską i Radę UE. Informacja została też przekazana ambasadorom USA, Kanady i Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Rosyjskie cyberataki na Polskę


W dokumencie, który widziała PAP, Polska informuje, że stała się celem nieustannej kampanii cyberataków skoncentrowanych na parlamentarzystach i władzy.

źródło:

Zobacz więcej