SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

CBA w agencji Adama Hofmana

Adam Hofman, partner w R4S (fot. Forum/MAREK WISNIEWSKI)
Adam Hofman, partner w R4S (fot. Forum/MAREK WISNIEWSKI)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali we wtorek siedzibę agencji PR-owej R4S, należącej do Adama Hofmana – informuje „Gazeta Wyborcza”. Z nieoficjalnych ustaleń gazety wynika, że śledczy sprawdzają umowy firmy byłego rzecznika PiS z państwową Grupą Azoty i podległymi jej spółkami. R4S w przesłanym portalowi oświadczeniu wskazuje na powody działań prokuratury.

Giertych twierdzi, że Hofman składał propozycję Czarneckiemu. Hofman: Nie. Było zupełnie odwrotnie

„W czerwcu Adam Hofman z innymi osobami proponuje Leszkowi Czarneckiemu udział w operacji przejęcia kontroli nad TVN24 przez spółki Skarbu Państwa....

zobacz więcej

Z informacji wrocławskiego oddziału „Wyborczej” wynika, że postępowanie dotyczy umów agencji R4S z Grupą Azoty, na których firma Hofmana zarobiła ponad pół miliona złotych. Śledztwo ma też związek z nieprawidłowościami w zarządzaniu Zakładami Chemicznymi Police, które należą do Grupy Azoty – podaje portal dziennika.

Akcja CBA


Przeszukania w siedzibie agencji PR-owej nie komentuje ani Prokuratura Regionalna w Szczecinie, ani rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych – czytamy.

Portal „GW” dodaje, że śledczy weszli także do biur oraz mieszkań byłego prezesa Grupy Azoty Mariusza Bobera oraz do kancelarii we Wrocławiu Lis i Partnerzy.

Oświadczenie agencji R4S


W przesłanym portalowi tvp.info oświadczeniu agencja R4S podkreśla, że sprawa dotyczy postępowania prokuratury rozpoczętego sześć lat temu w sprawie dotyczącej zarządu Grupy Azoty działającego w latach 2011-2016. Śledczy wystąpili do spółki o wydanie dokumentów, co też agencja niezwłocznie uczyniła – zaznaczają jej przedstawiciele.

„R4S od grudnia 2015 roku do czerwca 2016 roku realizowała zadania wynikające z umowy pomiędzy Grupą Azoty a R4S, w zakresie świadczenia usług doradztwa, public relations i komunikacji firmy” – czytamy w stanowisku. R4S podkreśla, że zależy im, by sprawa została jak najszybciej drobiazgowo wyjaśniona. W tym celu udostępniliśmy wymaganą dokumentację.

Zobacz także: „Zleciłem podjęcie kroków prawnych”. Hofman zaprzecza twierdzeniom „GW”

źródło:
Zobacz więcej