SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Eksplozja w Pakistanie. Wśród ofiar śmiertelnych jest dziecko [WIDEO]

Co najmniej 4 osoby nie żyją, w tym dziecko, a 14 zostało rannych z powodu wybuchu na osiedlu mieszkalnym w mieście Lahaur na wschodzie Pakistanu – podała Agencja Reutera. Według policji wewnątrz pojazdu doszło do detonacji bomby. Wcześniej podejrzewano, że przyczyną eksplozji był wyciek gazu.

Wybuch bomby w Pakistanie. Siedem osób nie żyje, ok. 70 jest rannych

Co najmniej siedem osób, w tym dzieci, zginęło, a ok. 70 zostało rannych we wtorek w wyniku wybuchu bomby w medresie, muzułmańskiej szkole...

zobacz więcej

Do wybuchu doszło przy policyjnym punkcie kontrolnym w pobliżu domu Hafiza Mohammeda Saeeda, założyciela ugrupowania islamistycznego Laszkar-i-Taiba. Odbywa on obecnie karę 10 lat więzienia w mieście Lahaur za udział w finansowaniu terroryzmu. Był oskarżony o ataki w Mumbaju w 2008 roku, w wyniku którego zginęło 166 osób. Nie wiadomo jednak, czy celem ataku byli funkcjonariusze, czy też dom Saeeda. Osoby odpowiedzialne za wybuch nie są znane.

– Nasi śledczy i funkcjonariusze z jednostki saperów pracują nad znalezieniem jakiejkolwiek wskazówki, co dokładnie się stało – powiedział dziennikarzom szef policji w Lahaurze, Ghulam Mahmood Dogar.

Trzy osoby zginęły – powiedział szef prowincjonalnej policji Inam Ghani. Jak dodał, czteroletnie dziecko zmarło z powodu odniesionych rann. Pośród kilkunastu rannych są policjanci i dzieci. Zostali oni przetransportowani do pobliskiego szpitala na leczenie. Niektórzy byli w stanie krytycznym.

źródło:
Zobacz więcej