SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Prezes Axel Springer radzi niezadowolonym pracownikom: Rzućcie tę robotę

Mathias Doepfner, prezes koncernu Axel Springer (fot. Drew Angerer/Getty Images)
Mathias Doepfner, prezes koncernu Axel Springer (fot. Drew Angerer/Getty Images)

Mathias Doepfner, prezes niemiecko-szwajcarskiego koncernu wydawniczego Axel Springer, na wideokonferencji z udziałem tysięcy pracowników przedsiębiorstwa odniósł się do niezadowolenia, jakie część z nich wyrażała w zwiazku z wywieszeniem izraelskiej flagi w siedzibie firmy. Uczyniono to, gdy trwała wymiana ognia między Izraelem i Hamasem. – Osoba, która ma z tym problem, powinna poszukać nowej pracy – powiedział Doepfner, cytowany przez „Times of Israel”.

Onet oburzony na Polskę. „Oskarża Berlin o spiskowanie z Rosją”

Należący do koncernu z niemieckim kapitałem portal Onet.pl zapowiedział pozwanie legendy opozycji w czasach komunistycznej dyktatury, Krzysztofa...

zobacz więcej

Flaga została wzniesiona na budynku firmy w maju, gdy trwała 11-dniowa wymiana ognia między Palestyną i Izraelem, która pochłonęła kilkaset ofiar śmiertelnych, głównie po stronie palestyńskiej.

Wartości Axel Springer


Ten gest nie spodobał się niektórym pracownikom wydawniczego giganta, którzy otwarcie sygnalizowali swoje niezadowolenie. Axel Springer jest zresztą od lat krytykowany (głównie przez lewicowe środowiska) za bezkrytyczne poparcie dla Izraela.

Wśród pięciu „zasad i wartości” na stronie korporacyjnej Axel Springer zapisano w punkcie drugim: „Popieramy naród żydowski i prawo do istnienia państwa Izrael”.

„Nieżydowski syjonista”. Doepfner odpowiada pracownikom


Media wskazują, że Mathias Doepfner sam siebie określa jako „nieżydowskiego syjonistę”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

W ubiegłym tygodniu podczas telekonferencji z tysiącami pracowników odpowiedział na stawiane zarzuty o wywieszeniu izraelskiej flagi.

– Myślę i mówię to bardzo szczerze: osoba, która ma problem z wzniesieniem izraelskiej flagi na tydzień po antysemickich demonstracjach, powinna poszukać nowej pracy – stwierdził Doepfner.

Zobacz także: Instrukcja Ringier Axel Springer dla polskich dziennikarzy

źródło:
Zobacz więcej