RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Psychotropy pod dnem termosów. Przemyt z Chin wpadł na warszawskim lotnisku [WIDEO]

49 kg substancji psychotropowej ukrytej na spodzie 50 termosów odkryto w paczce znajdującej się w magazynie w Terminalu Cargo Lotniska Chopina. Na jej trop wpadł celniczy pies Draba. Żeby dostać się do proszku, funkcjonariusze mazowieckiej KAS i policjanci musieli zdemontować każdy z termosów. Torebki znajdowały się pod dnem. – Przesyłka szła z Chin do USA – ustalił portal tvp.info

Przemycali tyle broni, że wprawili w zdumienie amerykańską marynarkę wojenną

Tysiące sztuk nielegalnej broni przechwycono we wspólnej akcji Marynarki Wojennej USA i Straży Przybrzeżnej na Morzu Arabskim. Kontrabanda ledwo...

zobacz więcej

Podczas kontroli prowadzonej przez mazowiecką KAS pies wyszkolony do wykrywania narkotyków, zaznaczył karton nadany w Chinach. W środku znajdowało się 50 szt. nowych termosów. Na miejsce wezwano policjantów.

Po zdemontowaniu podstawy naczyń odkryto woreczki foliowe z białym proszkiem.

– Badanie w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym wykazało, że biały proszek to ketamina – substancja psychotropowa, która może być stosowana wyłącznie w celach medycznych, przemysłowych lub prowadzenia badań – wyjaśnia Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Jak dodała, w Polsce od 2005 roku ketamina znajduje się w grupie II-P Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W 50 termosach znajdowało się w sumie 745 torebek foliowych z 49 kg niedozwolonej substancji. Sprawą zajęła się prokuratura. Paczka nadana w Chinach szła do USA. Zgodnie z przepisami ustawy za wywóz środków psychotropowych grozi grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zdaniem śledczych biorąc pod uwagę czarnorynkowe ceny ketaminy wartość przejętych narkotyków to prawie 5 mln. zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej