RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W maju strzelał do taksówkarza w Warszawie. Zatrzymanie podejrzanego

Postrzelenie w taksówce (fot. Policja)
Postrzelenie w taksówce (fot. Policja)

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali 47-latka podejrzanego o postrzelenie z nieustalonej broni śrutowej kierowcy taksówki pod koniec maja – poinformował rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy. Do sprawy zatrzymana została partnerka 47-latka, która oddaliła się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu taksówkarzowi.

33-latek miał ugodzić nożem. „Wszedł w konflikt, wyglądając przez okno”

Policja aresztowała 33-latka, który podejrzany jest o ugodzenie nożem mieszkańca Białej Podlaskiej (woj. lubelskie). Za popełniony czyn grozi kara...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w ostatni dzień maja. – Około godziny 23.30 obywatel Tadżykistanu siedzący za kierownicą taksówki podjechał w okolice Królikarni na warszawskim Mokotowie. Kurs zamówiony był przez 48-latkę, która wsiadła na tylne siedzenie. Za nią do samochodu wszedł jej zdenerwowany partner. Usiadł na tylnej kanapie za kierowcą. Oboje się kłócili – tłumaczył policjant.

Wskazał, że ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna nie chciał, aby kobieta odjeżdżała. – Był zazdrosny. Chcąc jej to uniemożliwić, wyjął nieustaloną broń śrutową i przez siedzenie strzelił w plecy taksówkarzowi. Po czym oboje uciekli, pozostawiając rannego mężczyznę – wyjaśnił.

Czytaj także: 37-latek z zarzutem zabicia swojego psa. „Ciągnął go za sobą i uderzał siekierą”


Przekazał, że po zdarzeniu na miejsce została wezwana karetka pogotowia oraz policja. – Pokrzywdzony trafił do szpitala i na salę operacyjną. Lekarze ocenili, że doznał on urazu kręgosłupa odcinka lędźwiowego – podał.

– Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze, zebrali ślady, przesłuchali świadków oraz wykonali szereg czynności mających naprowadzić ich na trop podejrzanego – podkreślił.

Chorzów: Na pogorzelisku znaleziono zwłoki mężczyzny z ranami postrzałowymi

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie poniedziałkowego pożaru hali magazynowej i warsztatu samochodowego w Chorzowie oraz śmierci 40-letniego...

zobacz więcej

Zatrzymanie poszukiwanego


Wyjawił, że w wyniku szeregu działań dochodzeniowo-śledczych oraz operacyjnych funkcjonariusze ustalili, kim była kobieta, która tego dnia zamawiała kurs. – Przypuszczali, że poszukiwany mężczyzna przebywa razem z nią. W związku z powyższym zapukali do jej drzwi. Ich ustalenia okazały się bardzo trafne, ponieważ pod tym samym adresem spał nietrzeźwy 47-latek – poinformował, dodając, że razem z 47-latkiem zatrzymana została jego 48-letnia partnerka.

Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Natomiast kobieta będzie odpowiadać przed sądem za ucieczkę z miejsca zdarzenia i nie udzielenie pomocy pokrzywdzonemu.

Decyzją sądu 47-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a jego partnerka została objęta dozorem policyjnym.

Mężczyźnie za zarzucany czyn grozi do 5 lat więzienia. Kobiecie natomiast do trzech lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Atak nożownika w Kielcach. 23-letni napastnik zatrzymany

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej