RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rosjanie ostrzelali „ostrzegawczo” okręt brytyjskiej floty. „Zaatakowani” dementują

Rosjanie wystrzelili pociski w kierunku brytyjskigo okrętu (fot. 	PAP/EPA/LPhot Ben Shread / BRITISH ROYAL)
Rosjanie wystrzelili pociski w kierunku brytyjskigo okrętu (fot. PAP/EPA/LPhot Ben Shread / BRITISH ROYAL)

Brytyjski okręt HMS Defender na Morzu Czarnym został ostrzegawczo ostrzelany, by powstrzymać naruszenie rosyjskiej granicy państwowej – taki komunikat wydało w środę Ministerstwo Obrony Rosji. Informacje te dementuje resort obrony Wielkiej Brytanii.

Afera szpiegowska w Niemczech. Rosyjski student aresztowany

Niemiecka policja aresztowała asystenta naukowego jednego z uniwersytetów. Rosjanin został oskarżony o szpiegostwo – podała agencja AFP.

zobacz więcej

Rosyjski bombowiec frontowy Su-24M (w kodzie NATO – Fencer D) o godz. 12:19 czasu rosyjskiego (11:19 czasu polskiego) ostrzegawczo wystrzelił na kursie niszczyciela rakietowego HMS Defender cztery pociski OFAB-250 – podawał rosyjski resort, cytoawny m.in. przez agencję TASS.

Wcześniej, o godz. 12:06 i 12:08 czasu rosyjskiego, w kierunku brytyjskiego okrętu strzały ostrzegawcze miał oddać rosyjski okręt wojsk ochrony pogranicza.

Rosjanie nie otworzyli ognia? Brytyjczycy dementują


Ministerstwo Obrony Narodowej Wielkiej Brytanii zdementowało informację o ostrzelaniu przez rosyjską marynarkę wojenną brytyjskiego niszczyciela „Defender”.

„W kierunku statku nie oddano żadnych strzałów ostrzegawczych ani nie zrzucono żadnych bomb w jego pobliżu. Statek Królewskiej Marynarki Wojennej znajdował się na wodach terytorialnych Ukrainy na Morzu Czarnym. Wszystkie zainteresowane strony zostały poinformowane obecności jednostki w tym rejonie, zgodnie z obowiązującym prawem morskim” – napisano w oświadczeniu biura prasowego brytyjskiego MON opublikowanym na Twitterze. Szef MSZ Ukrainy Dmytro Kuleba powiedział, że zdarzenie pokazuje „agresywną i prowokacyjna politykę prowadzoną przez stronę rosyjską”. Wezwał też do współpracy NATO z Ukrainą na Morzu Czarnym.

Zobacz także: Rosyjski minister obrony: Sytuacja w Europie grozi wybuchem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej