SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Sławomir Nowak pośredniczył między politykami PO a deweloperami?

Minister w rządzie PO-PSL Sławomir Nowak (fot. PAP/Leszek Szymański)
Minister w rządzie PO-PSL Sławomir Nowak (fot. PAP/Leszek Szymański)

„Gazeta Polska” informuje, że śledczy sprawdzają relacje, jakie łączyły Sławomira Nowaka z firmą Dom Development. „Polityk miał organizować prezesowi tej spółki spotkania z władzami gdańskiego samorządu” – czytamy.

Lempart odbierze prestiżową nagrodę. PiS: Możliwe, że wyjdziemy z sali

Już w czwartek Ogólnopolski Strajk Kobiet ma zostać wyróżniony Nagrodą Wrocławia – przyznawaną tradycyjnie w dniu święta patrona św. Jana...

zobacz więcej

Dzięki pomocy polityków Platformy Obywatelskiej Sławomir Nowak zgromadził milion złotych kaucji na poręczenie majątkowe. Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza zweryfikować źródło pochodzenia pieniędzy.

Ale to niejedyny problem polityka. W prowadzonym przez prokuraturę śledztwie Nowak usłyszał już 17 zarzutów, a sprawa zatacza coraz szersze kręgi. Były członek PO jest już podejrzewany o przyjęcie 7,5 mln zł łapówek.

Zobacz także:   Milion złotych kaucji za Nowaka. Prokuratura zweryfikuje pochodzenie poręczenia

„Gazeta Polska” donosi także, iż prześwietlane są m.in. relacje Nowaka ze spółką Dom Development - największym deweloperem w kraju. Były polityk miał organizować spotkania jej przedstawicieli z władzami gdańskiego samorządu.

„Jednym z badanych wątków są umowy zawarte przez Aspis Consulting i Europe Partners z największymi w kraju firmami deweloperskimi” – czytamy.

Zrzutka na kaucję dla Nowaka

zobacz więcej

Jedna z inwestycji na terenie Gdańska miała być na przykład realizowana przez spółkę, którą przejął Dom Development – gdzie Nowak świadczył usługi doradcze. Trwają próby ustalenia, czy to były polityk PO zorganizował spotkanie prezesa firmy z ówczesnym prezydentem miasta Gdańska Pawłem Adamowiczem i jego zastępcą Wiesławem Bielawskim.

Zobacz także:   Ziobro: Do czasu uprawomocnienia się decyzji ws. Nowaka, prokuratura nie musi wydawać protokołu

„Gazeta Polska” zaznacza, że prokuratura, Dom Development ani Wiesław Bielawski nie komentują tego wątku. Z kolei Urząd Miejski w Gdańsku podkreśla, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi w tej sprawie czynności śledcze/procesowe i niekomentowanie tych prac „służyć będzie dobru prowadzonego postępowania”.

źródło:
Zobacz więcej