RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Sharon Stone zasugerowała, że Meryl Streep jest przereklamowana

Meryl Streep (fot. Emma McIntyre/Getty Images for Netflix)
Meryl Streep (fot. Emma McIntyre/Getty Images for Netflix)

Aktorka Sharon Stone w najnowszym wywiadzie pokusiła się o kontrowersyjną opinię o Meryl Streep. Zasugerowała, że powszechne zachwyty na temat umiejętności jej koleżanki po fachu są nieco przesadzone. „Gdy mówisz »Meryl Streep«, nagle wszyscy padają na ziemię z wrażenia” – uważa gwiazda „Nagiego instynktu”.

Paranoja pogromcy wampirów. Powstanie kontynuacja „Draculi”

Joe Hill, podobnie jak jego ojciec Stephen King, nie może narzekać na brak zainteresowania swoją twórczością. Jak informuje serwis „Deadline”,...

zobacz więcej

Stone udzieliła w zeszłym miesiącu wywiadu portalowi Everything Zoomer. To w nim zasugerowała, że gra aktorska Meryl Streep jest być może nieco przereklamowana, a uznanie, jakim jest powszechnie darzona – przesadzone.

Moment odświeżenia owego wywiadu zdaje się być nieprzypadkowy – Streep 22 czerwca obchodziła 72. urodziny. W sieci pojawiło się mnóstwo peanów na cześć trzykrotnej zdobywczyni Oscara, ale internauci nie omieszkali przypomnieć, co na temat koleżanki po fachu ma do powiedzenia Sharon Stone.

Wszystko zaczęło się od pytania, jak aktorka wspomina kręcenie filmu „Pralnia” w reżyserii Stevena Soderbergha, kiedy „wreszcie mogła pracować z Meryl Streep”. Stone zwróciła uwagę, iż sformułowanie pytania jest doskonałą ilustracją jej poglądu na temat tego, jak Hollywood zmusza kobiety do rywalizacji o niewielką liczbę ciekawych ról.

Zobacz także: Film „Ciche miejsce 2” pobił pandemiczny rekord

„Zostałyśmy nauczone, że jest miejsce tylko dla jednej z nas. Cała branża opiera się na przeświadczeniu, że wszyscy powinniśmy zazdrościć Meryl i z nią rywalizować, ponieważ jest najlepsza” – stwierdziła Stone.

„To niewątpliwie wspaniała kobieta i aktorka, ale prawdę mówiąc, są inne aktorki równie utalentowane, co ona. Cała ikonografia Meryl Streep jest elementem tego, co Hollywood robi z kobietami” – dodała, nie kryjąc rozgoryczenia.

Wpadka prezenterki po śmierci Shakespeare’a. Pomyliła go z... Szekspirem [WIDEO]

Argentyńska prezenterka telewizyjna, informując o ubiegłotygodniowej śmierci 81-letniego Williama Shakespeare, pomyliła go ze zmarłym w 1616 r....

zobacz więcej

Aby zilustrować swoją tezę, gwiazda „Kasyna” przywołała nazwiska aktorek, które jej zdaniem w niczym nie ustępują osławionej Streep.

„Viola Davis jest tak samo dobrą aktorką. Podobnie, jak Emma Thompson, Judy Davis, Olivia Colman czy wspaniała Kate Winslet. Ale gdy mówisz „Meryl Streep”, nagle wszyscy padają na ziemię z wrażenia” – uważa Sharon Stone.

I dodała nieskromnie, że w rolach czarnych charakterów sprawdza się znacznie lepiej niż gwiazda „Wyboru Zofii”.

„Jestem dużo lepszym złoczyńcą niż Meryl. Ona nie byłaby dobra w »Nagim instynkcie« czy »Kasynie«. Byłaby gorsza niż ja. Ja to wiem i ona to wie doskonale” – wyznała Stone.

Zobacz także: Hugh Jackman na planie „X–Men” przechodził katusze. „Zrzucali go raz za razem” 

Na aukcję trafiło auto, które księżna Diana dostała na zaręczyny od księcia Karola

W 1981 roku, tuż przed ślubem z Dianą Spencer, książę Karol podarował jej samochód. Choć dziś ford escort ghia ma ponad czterdzieści lat, jest w...

zobacz więcej

Wypowiedź aktorki podzieliła odbiorców. Jedni bronili jej bezkompromisowej opinii, inni zwrócili uwagę, że winą za to, iż nie wszystkie utalentowane aktorki miały szansę rozwinąć skrzydła, należy obarczyć nie Meryl Streep, lecz producentów, reżyserów i scenarzystów.

„W pełni zgadzam się z Sharon. Dobrze, że ktoś to wreszcie powiedział” – skomentował krytyk filmowy Juan Barquin.

„Sharon Stone ma rację i cieszę się, że to powiedziała. Meryl Streep jest jedną z najbardziej przereklamowanych aktorek. Od ponad dekady nie zagrała żadnej roli, którą można by uznać za wybitną” – wtórował mu jeden z internautów.

„Nie znoszę tej paskudnej narracji, w której zarzuca się Meryl Streep, że za dużo pracuje i kradnie innym role. Może warto pomyśleć o tym, że nie powstaje wystarczająco dużo ciekawych, wymagających kobiecych ról, dzięki którym aktorki, takie jak Viola Davis czy Sharon Stone także mogłyby się rozwijać” – skontrował inny użytkownik Twittera.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej