SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Fogiel: O składzie rządu nie decydują histerie i fobie opozycji

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel  (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel wyraził przekonanie, że koalicja rządząca zagłosuje zgodnie przeciwko wotum nieufności wobec szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka, wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina oraz szefa MSWiA Mariusz Kamińskiego. Według Radosława Fogla wspólne głosowanie w tej sprawie całej Zjednoczonej Prawicy jest warunkiem koniecznym, by koalicja trwała.

Kukiz: Zagłosuję przeciw wotum nieufności dla ministrów, jeśli...

– Jeśli ustawa antykorupcyjna zyska poparcie na najbliższym posiedzeniu Sejmu, zagłosuję przeciw wotum nieufności dla ministrów: Michała Dworczyka,...

zobacz więcej

W Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel podkreślił, że zarzuty opozycji wobec ministrów i wnioski o wotum nieufności to element gry politycznej, a ich uzasadnienie będzie powtórzeniem zarzutów stawianym regularnie premierowi czy ministrom obecnego rządu.

– To jest ciągle ta sama litania i ona dziś się znowu powtórzy, i znowu wnioski zostaną odrzucone, bo o składzie rządu decydują wyborcy i partia rządząca, a nie opozycja i jej histerie i fobie – mówił Radosław Fogiel.

Polityk wyraził przekonanie, że ewentualny wniosek o wotum nieufności wobec wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego także zostanie odrzucony przez koalicję Zjednoczonej Prawicy.

Wnioski o wotum nieufności dla ministrów Dworczyka, Sasina i Kamińskiego wnieśli posłowie Koalicji Obywatelskiej. Ich zdaniem przedstawiciele rządu przekroczyli uprawnienia, dopuszczając się działań zmierzających do organizacji wyborów prezydenckich zarządzonych na 10 maja 2020 r. z wykorzystaniem głosowania korespondencyjnego. Wszystkie trzy wnioski mają negatywne opinie sejmowych komisji.

Przeczytaj też: Chcą odwołania Czarnka i „otwartej” szkoły. Minister odpowiada na ultimatum

źródło:

Zobacz więcej