SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Schetyna zdradza pomysł ws. powrotu Tuska. Chodzi o wybory 2023

Grzegorz Schetyna i Donald Tusk (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Grzegorz Schetyna i Donald Tusk (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Grzegorz Schetyna ocenił, że Donald Tusk jest potrzebny Platformie Obywatelskiej i całej opozycji. – To musi być porozumienie wszystkich tych, którzy wiedzą, jak ważne będą wybory samorządowe i parlamentarne w 2023 roku – przyznał. Odniósł się również do przecieków o tym, że to jego współpracownicy rozpuścili w mediach informacje o powrocie byłego premiera.

W PO czekali na to wiele lat. Wielki zwrot o 360 stopni!

Wygrywając kolejne wybory, Jarosław Kaczyński od lat upokarzał opozycję. Zdołowani i przybici próbowali wszystkiego, ale z każdym kolejnym rokiem...

zobacz więcej

Media od kilku dni żyją plotkami o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki. Grzegorz Schetyna został zapytany w Radiu ZET, czy to prawda, że to jego współpracownicy nieoficjalnie przekazali mediom takie sensacyjne doniesienia.

– Ja się zajmuję polityką i uważam, że to jest polityczny plan i polityczny pomysł – odpowiedział.

Zobacz także:   Czarnek o paradzie LGBT: Fetyszyzowanie i wykrzywianie równości i tolerancji

Zaznaczył, że powrotu Tuska nie analizuje kontekście przywództwa w Platformie, ale „jako strategię dla całej opozycji”. Podkreślił, że chce współpracy wszystkich ugrupowań anty-PiS.

Poseł oburzony wierszem „Murzynek Bambo”. Dostał odpowiedź od córki poety

W ocenie posła Lewicy Macieja Gduli utrzymywanie w kanonie lektur wiersza „Murzynek Bambo” Juliana Tuwima to przyzwolenie na rasizm. „Wierszyk...

zobacz więcej

– Jeszcze żeby ta współpraca była wsparta dobrymi relacjami z tworzącymi się stowarzyszeniami samorządowymi. To musi być porozumienie wszystkich tych, którzy wiedzą, jak ważne będą wybory samorządowe i parlamentarne w 2023 r. Dziś rolą Platformy jest, aby takie porozumienie zbudować, tak jak zrobiliśmy to przy tworzeniu Koalicji Europejskiej czy przy pakcie senackim. Dzisiaj będzie trudniej, ale jest to niezbędne – ocenił.

Zobacz także:   Nowa funkcja dla Schetyny. Wg działaczy PO ma to związek z powrotem Tuska

Tusk wraca? Schetyna: On jest potrzebny


Zdaniem redakcji sympatyzujących z Donaldem Tuskiem podczas najbliższej rady krajowej PO Tusk wejdzie do zarządu partii, Budka złoży dymisję z pełnionej funkcji, a były premier zostanie pełniącym obowiązki przewodniczącego.

Czy taka sytuacja faktycznie jest możliwa?

Burza w programie Olejnik. Takich słów od prof. Zybertowicza się nie spodziewała

Płaska złośliwość, granie schematem już ogranym. Myślałem, że mimo wszystkich pani wad potrafi pani jednak oryginalne posunięcia wykonywać –...

zobacz więcej

– Musiałby zostać osiągnięty pełny i powszechny konsensus w partii. Wszyscy musieliby tego chcieć. Wszyscy musieliby jasno zadeklarować swoje wsparcie dla tego pomysłu – skomentował w środę Schetyna.

Zaznaczył przy tym, że osobiście bardzo chciałby powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki. – Jest potrzebny Platformie Obywatelskiej, opozycji, polskiej polityce – zaznaczył.

Zobacz także:   Sondaż do Sejmu. „Opozycja tego nie umie”

Przypomnijmy, że były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przejął ostatnio obowiązki szefa struktur tej partii na Dolnym Śląsku. W ten sposób Schetyna wrócił po półtora roku do Zarządu Krajowego Platformy. Politycy PO podkreślają, że taka zmiana będzie miała wpływ na funkcjonowanie partii, zwłaszcza w kontekście możliwego powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki.

źródło:
Zobacz więcej