SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Jak idzie Platformie zbieranie podpisów? Kidawa-Błońska: Nie sprawdzałam

Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. Forum/Adam Chelstowski)
Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. Forum/Adam Chelstowski)

Zebrałam kilkadziesiąt podpisów pod likwidacją TVP Info – stwierdziła Małgorzata Kidawa -Błońska. Posłanka uważa, że jako obywatelka ma prawo do rzetelnych informacji, dlatego przekonuje do likwidacji części mediów publicznych. – To będą mocne sygnały w stronę partii rządzącej – przekonuje.

Podpisy za likwidacją TVP Info. Poseł KO zdradził, ile ich zebrał. Liczba zaskakuje

Składanie podpisów pod likwidacją TVP Info nie jest dzisiaj rzeczą najważniejszą dla Polaków – oświadczył poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł...

zobacz więcej

Od początku lutego z inicjatywy Rafała Trzaskowskiego Platforma Obywatelska zbiera podpisy pod projektem ustawy likwidującej TVP Info i abonament RTV. Pomysłu nie poparły jednak pozostałe partie opozycyjne, a nawet formacje wchodzące w skład Koalicji Obywatelskiej.

– Z tego, co wiem, te podpisy są już chyba zebrane. Nie sprawdzałam tego – oświadczyła w radiu RMF FM wicemarszałek Sejmu. Sama pod projektem zebrała zaledwie kilkadziesiąt podpisów.

Prowadzący rozmowę, komentując kwestię zbierania podpisów przez PO, stwierdził, że partia „stęka, jęczy i kwęka”, wskazując przy tym na głębokie podziały i nieudolność w funkcjonowaniu ugrupowania.

Kukiz: Powrót Tuska to dalsze podziały w opozycji i chaos

Nie wiem, kto czeka na powrót Tuska, ale wiem, że jego powrót spowoduje więcej chaosu w opozycji. Więcej przyniesie korzyści obozowi władzy –...

zobacz więcej

Powrót Tuska


Dziennikarz nawiązał przy tym do problemów wewnętrznych w Platformie i kryzysu przywództwa w partii. Kidawa-Błońska pytana z kolei o kwestię powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki mówiła, że „tak naprawdę bardzo by chciała, by wrócił do Platformy na stanowisko jej szefa”.

Polityk odniosła się do projektu Rafała Trzaskowskiego Campus Polska; oznajmiła, że na razie nie wybiera się na Campus, bo nie dostała zaproszenia.

Budka i Gowin. Silni kandydaci na politycznych przegranych 2021

Media poinformowały wczoraj, że były lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna wraca po półtora roku do Zarządu Krajowego Platformy. Póki co...

zobacz więcej

Otwarte drzwi dla Gowina


Pytana o miejsce w Platformie Obywatelskiej dla Jarosława Gowina stwierdziła, że nie widzi możliwości współpracy, bo przewodniczący Porozumienia nie ma „kręgosłupa moralnego”.

– Można myśleć o budowaniu jakiejś współpracy, ale z ludźmi, którzy przestrzegają pewnych zasad – podkreśliła.

źródło:
Zobacz więcej