RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Broniarz zapewnia, że nie miał nic wspólnego z żadną partią. Przypomnieli mu zdjęcia

Broniarz podkreśla, że jest apolityczny (fot. PAP/Marcin Obara)
Broniarz podkreśla, że jest apolityczny (fot. PAP/Marcin Obara)

Nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego z jakąkolwiek partią polityczną – oświadczył prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski zareagował na jego słowa i przypomniał kilka zdjęć.

Niechlubna postawa polskich związkowców na forum europejskim

Do zadziwiającej sytuacji doszło ostatnio na forum Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, gdzie niechlubnym zachowaniem wyróżnili się...

zobacz więcej

Broniarz w Radiu ZET odnosił się do zapowiadanych przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka zmian w szkolnictwie. Mówił m.in., że „zwiększenie kompetencji kuratora oświaty będzie skutkować prewencyjną cenzurą”.

– Radykalne zwiększenie kompetencji kuratora oświaty w odniesieniu do wyboru dyrektora szkoły, zatwierdzania wszelkich działań wychowawczych realizowanych przez szkołę spowoduje, że staniemy się uczestnikami prewencyjnej cenzury. I taki jest cel tego projektu – ocenił.

W kolejnej części wywiadu szef ZNP podkreślał, że jest apolityczny. – Nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego z jakąkolwiek partią polityczną. Jest mi blisko zarówno do tych z lewa, jak i z prawa, pod warunkiem, że dbają o edukację – mówił prezes Związku.

Na takie oświadczenie Broniarza zareagował w mediach społecznościowych wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Polityk opublikował kilka zdjęć, na których widzimy prezesa ZNP z politykami m.in. Platformy Obywatelskiej. Jedno ze zdjęć przedstawia Broniarza przemawiającego na konwencji Platformy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej