SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Kukiz: Powrót Tuska to dalsze podziały w opozycji i chaos

Nie wiem, kto czeka na powrót Tuska, ale wiem, że jego powrót spowoduje więcej chaosu w opozycji. Więcej przyniesie korzyści obozowi władzy – ocenił w programie „Kwadrans Polityczny” TVP1 lider Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz.

Schetyna zdradza pomysł ws. powrotu Tuska. Chodzi o wybory 2023

Grzegorz Schetyna ocenił, że Donald Tusk jest potrzebny Platformie Obywatelskiej i całej opozycji. – To musi być porozumienie wszystkich tych,...

zobacz więcej

Media od kilku dni żyją plotkami o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki. Jak stwierdził Kukiz, „powrót Tuska spowoduje dalsze podziały w opozycji”.

Polityk był pytany również o projekt ustawy antykorupcyjnej, przewidujący zmiany m.in. w kodeksie karnym, ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz ustawie o partiach politycznych.

– Ustawa antykorupcyjna to bardzo ostra, wręcz represyjna ustawa. Względem złodziei, niezależnie od opcji politycznej, nie powinno być litości. Mam nadzieję, że zostanie uchwalona – powiedział.

– W myśl ustawy antysitwowej każdy polityk musiałby wykazać zatrudnienie swojej rodziny w spółkach komunalnych i Skarbu Państwa. Dziś to potężny problem polityczny – dodał polityk.

Zobacz także: W PO czekali na to wiele lat. Wielki zwrot o 360 stopni!

źródło:
Zobacz więcej