SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Serwisy irańskich mediów państwowych zablokowane przez USA

Po wejściu we wtorek na strony mediów widać komunikat o zajęciu domeny przez rząd USA (fot. Pexels)
Po wejściu we wtorek na strony mediów widać komunikat o zajęciu domeny przez rząd USA (fot. Pexels)

Na stronach internetowych irańskich mediów państwowych pojawiły się komunikaty o zajęciu ich przez amerykańskie władze. Przyczyna tych działań nie jest znana. Nie funkcjonuje między innymi witryna anglojęzycznej stacji Press TV.

ONZ zdecydowała. Iran straci prawo głosu w Zgromadzeniu Ogólnym

Iran i Republika Środkowoafrykańska stracą prawo do głosowania w 193-osobowym Zgromadzeniu Ogólnym - zapowiedział szef ONZ w liście rozesłanym do...

zobacz więcej

Po wejściu na strony mediów widać komunikat o zajęciu domeny przez rząd USA w ramach akcji Biura Przemysłu i Bezpieczeństwa Ministerstwa Handlu, Biura Kontroli Eksportu i FBI.

Komunikat powołuje się na przepisy pozwalające na zajęcie mienia mającego związki z terroryzmem. Dotknięte zostały między innymi strona anglojęzycznego kanału informacyjnego Press TV, arabskojęzycznego Al-Alam i prowadzonego przez związany z Iranem ruch Huti kanału Al-Masirah.

Przyczyna nieznana


Dokładna przyczyna tych działań nie jest na razie znana. Według irańskiej agencji prasowej IRNA zablokowany został szereg irańskich stron internetowych.

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price odmówił komentarza podczas konferencji prasowej, dodając że komunikat wyda ministerstwo sprawiedliwości. Resort jak dotąd nie odniósł się do sprawy.

Jak przypomina Agencja Reutera, w październiku 2020 r. amerykańskie władze zajęły całą sieć 92 domen, które według Waszyngtonu były używane przez irańskich Strażników Rewolucji do szerzenia dezinformacji.

źródło:

Zobacz więcej