SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Burze nad Polską. Straż pożarna: zerwane dachy, tysiące odbiorców bez prądu

Strażacy interweniowali ponad tysiąc razy (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
Strażacy interweniowali ponad tysiąc razy (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Z powodu przechodzącego nad Polską frontu burzowego bez prądu pozostaje ponad 23 tys. odbiorców, najwięcej na Mazowszu – poinformował we wtorek wieczorem Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Potężne załamanie pogody. Burzowy front ciągnie na wschód: „nawalny deszcz, duży grad”

W centralnym pasie Polski – m.in. na Kujawach – utworzył się front burzowy, który powoli będzie przemieszczał się na wschód i w godzinach...

zobacz więcej

„Skutki frontu burzowego – bez dostaw prądu pozostaje 23 134 odbiorców (najwięcej w woj.: mazowieckim – 15 856, łódzkim – 3773 i warmińsko-mazurskim – 1007). Naprawy trwają” – napisał na Twitterze Świszcz.

Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Krzysztof Batorski przekazał wieczorem, że straż w związku z burzami interweniowała 1685 razy. Najwięcej interwencji było w Wielkopolsce – 545, w Małopolsce – 366, na Mazowszu – 291, w woj. kujawsko-pomorskim – 150 i w woj. łódzkim – 115. Nikt nie został ranny.

Według rzecznika KG PSP interwencji na pewno przybędzie. Jak zapewnił, strażacy będą pracować do rana.

Rzecznik prasowy mazowieckiej PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski przekazał, że podczas burz uszkodzeniu uległo 22 dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych, z czego cztery zostały całkowicie zerwane. Najwięcej zgłoszeń o uszkodzeniu dachów odnotowano w powiecie przysuskim – 9, w tym dwa poważnie. – Brak osób rannych – poinformował strażak.

źródło:

Zobacz więcej