SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Pierwszego dnia pracy ukradł służbowy samochód. Pracownik pizzerii poszukiwany

Pracownik ukradł służbowy samochód (fot. Shutterstock)
Pracownik ukradł służbowy samochód (fot. Shutterstock)

Policja poszukuje 21-letniego pracownika jednej z poznańskich pizzerii. Mężczyzna w ten sam dzień, w którym rozpoczął pracę, jako kierowca dopuścił się kradzieży uciekając służbowym pojazdem z terminalem i saszetką pieniędzy.

Policjant po służbie gonił agresorów, jest oskarżony. Nowy wniosek w sprawie

Sędzia ze składu orzekającego złożył wniosek o jego wyłączenie od orzekania w sprawie odwoławczej białostockiego policjanta, oskarżonego m.in. o...

zobacz więcej

Cała sytuacja została opisana przez pizzerię na Facebooku. „Miał to być jego pierwszy dzień, dzień na okresie próbnym i na tym etapie już Panu podziękujemy. Pan Piotr (bo tak brzmi jego imię - CHYBA) miał zostać kierowcą, po krótkim przeszkoleniu i wypełnieniu formalności wyjechał z pierwszymi dowozami i wierzcie albo nie, ale już nie wrócił” – napisała pizzeria.

21-latek uciekł z samochodem, terminalem oraz gotówką w wysokości niespełna 200 zł. Sprawa została zgłoszona na policję.

„Osoba, która zna tego mężczyznę, na polecenie policjantów, napisała do niego wiadomość, że ma czas do godz. 12 na oddanie auta, jeśli nie, sprawa trafi na policję” – poinformował „Głos Wielkopolski” właściciel pizzerii.

Pracownik ostatecznie porzucił tylko samochód w rejonie lotniska Ławica. Poznańska policja szuka 21-latka. Za przywłaszczenie auta i terminala oraz kradzież gotówki grozi mu kara o 3 lat więzienia.

Czytaj także: Sprawca kradzieży zwrócił do kościoła relikwie św. Brata Alberta

źródło:
Zobacz więcej