RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

To jeszcze nie koniec. Nawałnice uderzą też nocą. Synoptyk ostrzega

IMGW wydał ostrzeżenia dla całego kraju (fot. Shutterstock)
IMGW wydał ostrzeżenia dla całego kraju (fot. Shutterstock)

Noc z wtorku na środę będzie burzowa; w pierwszej połowie nocy opady będą gwałtowne, potem sytuacja będzie się uspokajać - przekazała PAP synoptyk IMGW Anna Woźniak. Mimo lekkiego ochłodzenia na wschodzie kraju, temperatura minimalna w nocy wciąż będzie wysoka i wyniesie od 18 do 22 stopni.

Potężne burze nad Polską. Runął dach hali sportowej [WIDEO]

We wtorek po południu doszło do zawalenia się dachu hali sportowej w szkole na os. Pod Lipami w Poznaniu. Działania służb trwają; na razie nie ma...

zobacz więcej

Jak podkreśliła, w nocy z wtorku na środę wciąż występować będą burze , głównie we wschodniej połowie kraju.

– W pierwszej połowie nocy będą to burze gwałtowne, z intensywnymi opadami deszczu, z porywistym wiatrem, początkowo także z gradem. W drugiej połowie nocy będzie się to uspokajać, niemniej jednak wciąż możliwe będą porywy wiatru do 90 km/h – powiedziała Woźniak. Jak dodała, sumy opadów nie powinny przekroczyć 30 mm.

Na wschodzie kraju noc będzie jeszcze bardzo ciepła – Wciąż mamy do czynienia z nocami tropikalnymi. We wschodniej połowie kraju temperatura minimalna wyniesie od 18 stopni do 22 stopni Celsjusza, natomiast w zachodniej połowie kraju – tam, gdzie napłynęła już chłodniejsza masa powietrza - temperatura minimalna wyniesie od 11 do 16 stopni – wskazała.

Tam, gdzie będzie najcieplej, wiatr będzie wiał z kierunków południowych, natomiast w zachodniej połowie kraju będzie to już kierunek zachodni i północno-zachodni.

W środę burze mają występować głównie we wschodniej połowie kraju. – Tam prognozowane sumy opadów to nadal do 40 mm czy nawet punktowo 50 mm. Przy tych burzach bardziej na zachód opady będą mniejsze - ok. 20-30 mm – powiedziała Woźniak.

Na krańcach wschodnich mogą również występować najsilniejsze porywy wiatru wynoszące do 90 km/h. Bliżej centrum wiatr będzie wiał z maksymalną prędkością 70 km/h.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej