RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Do tych europejskich krajów wjedziemy bez testu, kwarantanny i szczepienia

Podróże po Europie (fot. Shutterstock)
Podróże po Europie (fot. Shutterstock)

Do 9 krajów europejskich Polacy mogą wjechać bez negatywnego testu na COVID-19, bez konieczności odbycia kwarantanny i bez szczepienia – wynika z mapy, jaką PLL LOT opublikowały we wtorek na Twitterze.

Nowe zasady wjazdu do Niemiec. Co w przypadku podróży samolotem?

Od wtorku w praktyce przestały obowiązywać ograniczenia w podróżowaniu między Polską a Niemcami – informuje Deutsche Welle. Jakie zasady teraz...

zobacz więcej

We wtorek PLL LOT na Twitterze opublikowały informacje o zasadach wjazdu do poszczególnych krajów europejskich. Z mapy, jaką LOT zamieścił w serwisie społecznościowym wynika, że do 9 krajów europejskich Polacy mogą wjechać bez posiadania testu na COVID-19, bez konieczności odbycia kwarantanny i bez szczepienia.

Są to: Norwegia, Dania, Holandia, Belgia, Chorwacja, Czarnogóra, Albania, Macedonia Północna i Cypr. Do tej grupy testowo dołączyła 21 czerwca Hiszpania. Test potrwa do 27 czerwca.

Z kolei do 14 innych krajów bez negatywnego testu na COVID-19 i bez konieczności odbycia kwarantanny wjadą osoby zaszczepione. Są to – jak wynika z mapy opublikowanej przez LOT - Austria, Bułgaria, Czechy, Estonia, Grecja, Gruzja, Litwa, Łotwa, Niemcy, Turcja, Ukraina, Rumunia, Słowenia i Szwajcaria.Czytaj także: Polacy mogą podróżować do tego kraju UE bez testu na COVID-19 i certyfikatu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej