SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Trzy sety i po sprawie. Polska z awansem do półfinałów

As serwisowy Bartosza Bednorza przypieczętował wygraną Polaków (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Choć bez największych gwiazd, to z pewną wygraną. Polska pokonała Iran 3:0 w meczu 14. kolejki Ligi Narodów i zapewniła sobie awans do półfinału. W środę Biało-Czerwoni zmierzą się z Francją. Transmisja w TVP1.

Ministerstwo potwierdza. Polska współorganizatorem ME 2021 w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Ministerstwo Sportu potwierdziło współorganizację wrześniowych Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Polska będzie jednym z gospodarzy...

Stawka meczu była wysoka, ale trener Vital Heynen postanowił dać odpocząć największym gwiazdom. Spotkanie w Rimini z trybun oglądali Bartosz Kubiak, Michał Kubiak i Mateusz Bieniek. Pomimo tego spotkanie rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. Nim set na dobre się rozkręcił objęliśmy prowadzenie 5:0. Bardzo dobre wejście w mecz zaliczył Bartosz Bednorz.

Kilkupunktową przewagę utrzymaliśmy przez kilka następnych piłek, ale później znów podkręciliśmy tempo. Po bloku z prawej strony Macieja Muzaja wygrywaliśmy już 16:5. Wydawało się, że set szybko padnie łupem Polaków, ale nic z tych rzeczy.

Po znakomitej zagrywce Ghafoura i jeszcze ładniejszym ataku Saadata, zrobiło się zaledwie 22:20. Na szczęście, Polacy nie stracili rezonu, a sprawę załatwili Jakub Kochanowski i Aleksander Śliwka.

Drugi set rozpoczęła walka punkt za punkt. Tak było do stanu po 8. Wówczas zdobyliśmy cztery punkty z rzędu – atakiem Muzaja, kontrą Kochanowskiego i blokiem Bednorza. Zaliczki nie udało się długo obronić, bo ani się obejrzeliśmy, a na tablicy wyników było 14:14. Irańczycy dotrzymywali nam kroku do stanu po 20.

Liga Narodów w siatkówce w Telewizji Polskiej. Mamy harmonogram meczów

Pod koniec maja i w czerwcu na antenach Telewizji Polskiej będzie można oglądać rywalizację siatkarek i siatkarzy w Lidze Narodów. O zwycięstwo w...

Wtedy zdobyliśmy pięć punktów z rzędu i przechyliliśmy szalę wygranej w drugiej partii na swoją korzyść. W trzeciej było już lekko, łatwo i przyjemnie. Podobnie jak w pierwszej rozpoczęliśmy od kanonady, szybko obejmując prowadzenie 6:0. W odróżnieniu od otwierającego meczu seta, tym razem nie roztrwoniliśmy zaliczki.

Wydawało się, że wygrana będzie nawet bardziej efektowna, ale przy stanie 23:13 popełniliśmy trzy proste błędy. Mecz skończył asem serwisowym Bednorz.

Polska-Iran 3:0. Jutro mecz z Francją

Dzięki wygranej Biało-Czerwoni zapewnili sobie przepustki do półfinału Ligi Narodów. Obok podopiecznych Heynena pewni gry w najlepszej czwórce są jeszcze Brazylijczycy. Słoweńcy, Serbowie, Francuzi i Rosjanie walczą o ostatnie dwa miejsca. To właśnie z Francuzami nasi reprezentanci zagrają w ostatnim meczu fazy zasadniczej. Początek w środę o 15:00. Transmisja w TVP1.