SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Media: Porozumienie opuszcza jeden z założycieli ugrupowania. Rzeczniczka partii dementuje

Jakub Banaszek do września 2020 był prezesem zarządu okręgu chełmskiego Porozumienia (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Jakub Banaszek do września 2020 był prezesem zarządu okręgu chełmskiego Porozumienia (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Jakub Banaszek, jeden z założycieli Porozumienia, opuszcza partię Jarosława Gowina – informuje nieoficjalnie portal wPolityce.pl. Doniesienia dementuje jednak rzeczniczka ugrupowania Magdalena Sroka. Banaszek od 2018 jest włodarzem Chełma na Lubelszczyźnie, a do niedawna był prezesem zarządu okręgu chełmskiego Porozumienia.

Odsyłają Trzaskowskiego na korepetycje do Chełma. Ustaliliśmy, dlaczego tam

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że stolica jest w fatalnej sytuacji finansowej, więc podnosi mieszkańcom opłaty m.in. za wywóz...

zobacz więcej

Kolejne zawirowania w partii wicepremiera Jarosława Gowina. Trwa w niej spór o przywództwo z europosłem Adamem Bielanem, który uważa, że trzyletnia kadencja Gowina upłynęła w kwietniu 2018 r.

Między Porozumieniem a Partią Republikańską


W niedzielę w Warszawie odbył się Zjazd Republikański, na którym Adam Bielan ogłosił powołanie Partii Republikańskiej. Znaleźli się w niej m.in. byli politycy Porozumienia Jarosława Gowina, oprócz Bielana m.in. członek Rady Ministrów Michał Cieślak, wiceszef MFiPR Jacek Żalek czy podsekretarz stanu w MAP Zbigniew Gryglas oraz poseł Kamil Bortniczuk.

W poniedziałek wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas pytany o ewentualne kolejne przejścia członków partii Jarosława Gowina do innych ugrupowań przyznał, że „niestety obserwujemy taki proces wypychania posłów Porozumienia z partii”.

Jakub Banaszek wychodzi z Porozumienia?


Z informacji portalu wPolityce.pl wynika, że partię Gowina ma opuścić także Jakub Banaszek, prezydent Chełma, jeden z założycieli partii i członek jej zarządu krajowego.

Próbowaliśmy potwierdzić tę informację u prezydenta Banaszka, jednak nie odbierał naszych telefonów. Gdy otrzymamy jego odpowiedź, uzupełnimy o nią artykuł.

Rzeczniczka dementuje doniesienia


– To nieprawda, ta informacja jest nieprawdziwa. Rozmawiałam przed chwilą z panem Banaszkiem i wiem, że wkrótce przekaże informację, czy też wyda oświadczenie dementujące te pogłoski, prawdopodobnie poprzez media społecznościowe, bo obecnie jest na urlopie – powiedziała rzeczniczka tego ugrupowania Magdalena Sroka.

Dodała, że Banaszek wielokrotnie sygnalizował, że chciałby skupić się na swojej obecnej roli w samorządzie, jednak nie pojawił się w tych rozmowach temat odejścia z partii.

Zobacz także: Rewolucja w polskim mieście. Darmowa komunikacja, tańsze śmieci i woda

źródło:
Zobacz więcej