RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dantejskie sceny przed bramką na A4. Wściekły motocyklista tłukł kierowcę passata [WIDEO]

Do sieci trafiło nagranie bójki przed bramkami na A4 (fot. Shutterstock; Youtube/STOP CHAM)
Do sieci trafiło nagranie bójki przed bramkami na A4 (fot. Shutterstock; Youtube/STOP CHAM)

Wstrząsające zdarzenie na A4 na Dolnym Śląsku. Przed bramkami na autostradzie emocje kierowców zawsze rosną – jednak tym razem sprawy potoczyły się zdecydowanie w złym kierunku. Do pojedynku stanęli motocyklista i kierowca passata. Nagranie opublikował kanał „Stop Cham” w serwisie YouTube. O sprawę zapytaliśmy przedstawicieli dolnośląskiej policji.

Nie żyje młody piłkarz Franciszek Pazdan. „Nie umiemy znaleźć właściwych słów...”

Nie żyje Franciszek Pazdan, piłkarz klubu Noverra Głogów Małopolski. Sportowiec miał zaledwie 23 lata. „Nie umiemy znaleźć właściwych słów, aby...

zobacz więcej

Na wideo z rejestratora świadka zdarzenia widać podjeżdżające do punktu poboru opłat samochody. W pewnym momencie przed podjeżdżającego volkswagena passata na czeskich tablicach rejestracyjnych próbuje wepchnąć się jeden z motocyklistów.

Bójka motocyklisty z kierowcą przed bramkami na A4


Gdy kierowca osobówki nie ustępuje mu miejsca, ten rozwścieczony uderza w pojazd – najpierw w karoserię, a później kopie zderzak. Nie pozostaje to bez reakcji kierowcy z Czech. Mężczyzna wysiada z samochodu i rusza z pięściami na motocyklistę.

Na nagraniu zarejestrowano, jak kierowca jednośladu kopie klęczącego na ziemi kierowcę.

Jak zakończyło się zdarzenie? Autor wideo relacjonuje, że „dzięki postawie jednego z kierowców sytuacja zostaje załagodzona i wszyscy rozjeżdżają się w swoją stronę”.

Policja ustala tożsamość uczestników bójki w Karwianach


Sprawą zajmuje się też dolnośląska policja. Sierż. Aleksandra Rodecka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w rozmowie z portalem tvp.info przekazała, że funkcjonariusze dysponują nagraniem zdarzenia i ustalają m.in. to, kto brał udział w bójce i czy rzeczywiście miała ona miejsce w na autostradzie A4 w Karwianach.

– Dotąd nie wpłynęło jednak żadne oficjalne zawiadomienie, nie zgłosił się też nikt z pokrzywdzonych – dodała sierż. Rodecka.

Zobacz także: Nie widać nawet, by hamował. Koszmarny wypadek przy bramkach na A1 [WIDEO]
teraz odtwarzane
Wypadek przy bramkach na A1

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej