RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezes „Iustitii”: Wyrok TSUE będzie czymś takim, jak bitwa pod Grunwaldem

Krystian Markiewicz i Igor Tuleya (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
Krystian Markiewicz i Igor Tuleya (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Pamiętajmy, że niedługo, czyli 15 lipca, w rocznicę bitwy pod Grunwaldem, będziemy mieć wyrok TSUE ws. działania Izby Dyscyplinarnej – powiedział w TVN24 Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Wyraził nadzieję, że decyzja unijnych sędziów będzie „jak miażdżące uderzenie”.

W PO czekali na to wiele lat. Wielki zwrot o 360 stopni!

Wygrywając kolejne wybory, Jarosław Kaczyński od lat upokarzał opozycję. Zdołowani i przybici próbowali wszystkiego, ale z każdym kolejnym rokiem...

zobacz więcej

Krystian Markiewicz przypomniał, że zbliża się data ogłoszenia wyroku Trybunału Sprawiedliwości w sprawie działania Izby Dyscyplinarnej.

– Mam nadzieję, że to będzie czymś takim jak bitwa pod Grunwaldem, że to będzie miażdżące uderzenie w Izbę Dyscyplinarną, potem zostanie oczywiście zdobycie Malborka. My to zrobimy – powiedział Markiewicz.

Zobacz także:   Immunitet sędzi Morawiec. Izba Dyscyplinarna SN zmienia uchwałę

Ocenił, że następnie powinna mieć miejsce „odbudowa sądownictwa”. Na pytanie dziennikarza, na czym właściwie taka „odbudowa” miałaby polegać, stwierdził, że „jest dużo rzeczy do zrobienia”.

– I my musimy przygotować sądownictwo na to, że taka sytuacja kiedyś może się powtórzyć i musimy być jeszcze bardziej gotowi niż sześć lat temu – zaznaczył krytykując reformy wprowadzane przez PiS.

Zobacz także:   Sprawa sędziego SN Wróbla. Jest decyzja Izby Dyscyplinarnej

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej