SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Rosja: Najwyższy dobowy przyrost zgonów na COVID-19 od czterech miesięcy

Zakażenia koronawirusem nasiliły się na początku czerwca (fot. Mikhail Tereshchenko\TASS via Getty Images)
Zakażenia koronawirusem nasiliły się na początku czerwca (fot. Mikhail Tereshchenko\TASS via Getty Images)

546 chorych na COVID-19 zmarło w Rosji w ciągu minionej doby – podał sztab rządowy. To najwyższa liczba zgonów spowodowanych koronawirusem w ciągu jednej doby od 11 lutego tego roku, gdy zmarło 553 pacjentów.

Bezpłatne urlopy za odmowę testu na koronawirusa

Shenzhen w południowo-wschodnich Chinach w walce z pandemią koronawirusa wprowadza radykalne restrykcje. Firmy z tego miasta mogą wysyłać...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Dobowy przyrost zakażeń w Rosji sięgnął we wtorek 16 715 nowych przypadków. Jest więc nieco niższy niż w poprzednich dniach, gdy przekraczał 17 tys.

Nadal najwięcej zakażeń wykrywanych jest w Moskwie: od poniedziałku zachorowało tam 6555 osób. W przyległym obwodzie moskiewskim przybyło 1871 zachorowań. Drugi dzień z rzędu w tym ważnym dla stolicy regionie przyrost zakażeń jest najwyższy od początku epidemii.

Zakażenia koronawirusem nasiliły się w Rosji raptownie na początku czerwca. Władze oceniają, że trwa rozprzestrzenianie się bardziej zaraźliwego wariantu – Delta.

Pod wpływem tej fali zachorowań rozpoczęło się w Rosji wprowadzanie obowiązkowego szczepienia przeciw COVID-19, wśród niektórych grup zawodowych. Obowiązek taki wprowadzają władze regionalne (m.in. w Moskwie, Petersburgu i około 10 innych regionach Rosji). Władze państwowe wcześniej zapewniały, że szczepienie jest dobrowolne.

Przeczytaj też: Polacy mogą podróżować do tego kraju UE bez testu na COVID-19 i certyfikatu

źródło:

Zobacz więcej