SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Prezydent: Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych to przełomowa inwestycja

Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych, a także leków immunosupresyjnych, to inwestycja w skali naszego kraju absolutnie przełomowa; dawno już w Polsce nie realizowano tak ambitnej inwestycji – powiedział Andrzej Duda. Prezydent wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu.

„Cała Polska sprawdza znamiona”. Uważajmy na nowotwory skóry [WIDEO]

zobacz więcej

Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych powstaje na terenie Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa” S.A. w Warszawie.

Duda podkreślił podczas uroczystości, że Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” są najstarszymi w Polsce zakładami farmaceutycznymi – w 2023 r. będą obchodzić 200. rocznicę powstania.

Jak zaznaczył, zakłady te „wracają do swojej wielkiej tradycji zakładów pionierskich, świetnie rozwijających się, przyciągających nowoczesne kadry naukowe, przyciągających ludzi o ambicjach rozwojowych, osobistych, ale także o ambicjach, żeby w rozwój kraju, polskiej nauki, polskiej farmacji włożyć swoją osobista, własną cegiełkę”.

Zobacz też: Leki do terapii przy rozsianym raku piersi nadal refundowane

– Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych a także leków immunosupresyjnych to inwestycja w skali naszego kraju absolutnie przełomowa – oświadczył prezydent.

„To plan dogonienia średniej europejskiej”. Jarosław Kaczyński prezentuje „Polski Ład”

– Polski Ład to przede wszystkim plan dogonienia do końca tej dekady przeciętnej europejskiej, jeśli chodzi o dochód na głowę, realny, liczony w...

zobacz więcej

Jak mówił, „dawno już w Polsce, zawłaszcza jeżeli chodzi o substancję państwową (nie było sytuacji – red.), aby realizowano tak ambitną inwestycję, o tak dalekosiężnych celach rozwojowych i również o tak wysokich kosztach”.

Duda zaznaczył, że koszt budowy Centrum to 400 mln zł. Jak, mówił, z jednej strony to ogromna kwota, ale biorąc pod uwagę cele tej inwestycji, to „są to pieniądze żądne, bo nie da się wycenić ludzkiego życia”.Przeczytaj też: Dzwon w szpitalu w Białymstoku. Jego głos oznacza, że pacjent pokonał nowotwór [WIDEO]

źródło:

Zobacz więcej