RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włoskie media: Sousa na celowniku klubu z Serie A

Paulo Sousa (fot. Getty)
Paulo Sousa (fot. Getty)

Paulo Sousa może wrócić do włoskiej Serie A – tak przynajmniej przekonuje gazeta „Il Secolo XIX”. Portugalczyk został wymieniony w gronie kandydatów do przejęcia Spezii, która liczy się z odejściem dotychczasowego szkoleniowca – Vincenzo Italiano.

Sousa: Jestem dumny reprezentując wasz kraj

„Ani przez moment nie słyszeliśmy hiszpańskich kibiców, by tak wspierali swoją drużynę, słyszeliśmy was. Prosto z naszych serc wielkie...

zobacz więcej

Spezia zakończyła ostatni sezon na 15. pozycji, ale pokazywała atrakcyjny dla oka futbol. Zaliczyła kilka sensacyjnych wyników – między innymi remis (1:1) z późniejszym mistrzem Włoch Interem. Trener Italiano w ostatnich dniach jest kuszony przez Fiorentinę, która ostatecznie nie dogadała się z Gennaro Gattuso.

Taki obrót spraw nie podoba się klubowym władzom, które już rozglądają się za następcą. Zdaniem „Corriere dello Sport” za odejście dotychczasowego trenera Spezia może otrzymać nawet milion dolarów rekompensaty. Według „La Gazzetta dello Sport” najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Italiano jest Claudio Ranieri. 

Il Secolo XIX” podaje dłuższą listę potencjalnych następców. Można na niej znaleźć Rolando Marana, Eugenio Coriniego, ale i Paulo Sousę. Według informacji gazety kandydaturę selekcjonera reprezentacji Polski miał zaproponować jego rodak – wpływowy na rynku transferowym agent Jorge Mendes

Sousa doskonale zna realia włoskiego futbolu – był piłkarzem Juventusu i Interu, a jako trener prowadził Fiorentinę. Kontakt selekcjonera z reprezentacją Polski obowiązuje jednak do końca 2021 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej