RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tysiące testów na koronawirusa dziennie podczas igrzysk w Tokio

Igrzyska Olimpijskie w Tokie zostaną zainaugurowane 23 lipca (fot. Carl Court/Getty Images)
Igrzyska Olimpijskie w Tokie zostaną zainaugurowane 23 lipca (fot. Carl Court/Getty Images)

Nawet 80 tysięcy testów na COVID-19 dziennie zamierzają przeprowadzać organizatorzy mających się rozpocząć za miesiąc Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Sportowcy mają być poddawani obowiązkowym testom co najmniej raz dziennie. Organizatorzy zapewniają, że ich przeprowadzanie nie będzie kolidowało z planem startów na olimpijskich arenach. Największa sportowa impreza świata w czasie pandemii zostanie zainaugurowana 23 lipca.

Igrzyska w Tokio. O te medale i miejsca na ekopodium powalczą sportowcy

Organizatorzy letnich igrzysk olimpijskich w Tokio zaprezentowali medale, o które będą rywalizować sportowcy. Zaprezentowano również ekologiczne...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Organizatorzy nie ugięli się pod naciskiem japońskiej opinii publicznej, która w większości jest przeciwna przeprowadzeniu Igrzysk w zaplanowanym terminie. Z wcześniejszych badań opinii publicznej wynikało, że ponad 80 proc. Japończyków opowiada się za odwołaniem, bądź ponowną zmianą terminu Igrzysk. Tymczasem organizatorzy zapewniają, że podjęte zostały najwyższe środki bezpieczeństwa, które mają wyeliminować zagrożenie zakażenia się patogenem na stadionach.

Reprezentacje poszczególnych państw będą odpowiedzialne za dostarczenie do laboratoriów w wiosce olimpijskiej próbek śliny sportowców. W przypadku pozytywnego wyniku badań, sportowcy będą musieli udać się na kwarantannę. Szacuje się, że codziennie wykonywanych będzie około 20 tysięcy testów na obecność koronawirusa u sportowców oraz do 60 tysięcy u pozostałych członków olimpijskich delegacji.

Zobacz także: Ok. 10 tys. wolontariuszy zrezygnowało z pomocy w Tokio


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej