RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Narodziny w stołecznym zoo. Na świat przyszła antylopa bongo [WIDEO]

Maleńka antylopa nie ma jeszcze imienia (fot. Shutterstock/JMP_Traveler, zdjęcie ilustracyjne; Facebook/Warszawskie ZOO)
Maleńka antylopa nie ma jeszcze imienia (fot. Shutterstock/JMP_Traveler, zdjęcie ilustracyjne; Facebook/Warszawskie ZOO)

It's a girl! BABYBOOM w Warszawskim ZOO trwa w najlepsze! – poinformował warszawski ogród zoologiczny. Właśnie na świat przyszła antylopa bongo. To kolejne narodziny w stołecznym zwierzyńcu.

Słoniątko urodziło się we francuskim parku rozrywki Le Pal

Jack, słoniątko o wadze 129,5 kg i mierzące 89 cm przyszło na świat w odpowiednim momencie, aby powitać ponowne otwarcie parku rozrywki Le Pal w...

zobacz więcej

Mała bongo urodziła się 15 czerwca i jest przyrodnią siostrą urodzonej dwa miesiące temu Molly. Szczęśliwymi rodzicami są Franek, który tatą został już po raz drugi, i Walkiria zwana pieszczotliwie Walą. Opiekunowie chwalą dzielną mamusię za niezwykle silny instynkt macierzyński.

„Przy malutkiej córeczce jest bardzo czujna i dba o to, by nikt niepotrzebnie nie zakłócał jej spokoju” – napisali. Wala na czas porodu została oddzielona od reszty stada na cały dzień. W spokoju, po kilku godzinach urodziła zdrową córeczkę.

„O godzinie 20.00 z minutami przywitaliśmy piękną, zdrową i silną dziewczynkę” – pochwalili się opiekunowie. Mama natychmiast wyczyściła maleństwo, które już po chwili wstało i napiło się mleka.

Kacza rodzina nietykalna. Spacer ptaków ulicami Brooklynu [WIDEO]

Kacza mama wraz z ośmioma kaczątkami spacerowała w poniedziałek po ulicach Brooklynu w Nowym Jorku. Cała grupa wstąpiła m.in. do sklepu, przeszła...

zobacz więcej

Maleńka antylopa nie ma jeszcze imienia. Jak zwykle wybiorą je mieszkańcy w konkursie ogłoszonym przez zoo.

Bongo leśne to największa spośród afrykańskich leśnych antylop. Jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem, w naturze na całym świecie żyje ich jedynie około 80 osobników. Zamieszkuje lasy tropikalne i góry w Dolinie Konga.

Antylopa ma charakterystyczne ubarwienie. Wierzch i boki są koloru kasztanowego, brzuch i nogi są prawie czarne. Na bokach wyraźnie widać białe, pionowe paski. Jest ich 11 lub 12. Głównym pożywieniem bongo są pnącza, zioła, liście bambusu, młode gałązki krzewów, owoce, liście roślin zielnych. Żyje od 18 do 20 lat. Jest gatunkiem rzadko hodowanym w ogrodach zoologicznych, ze względu na to, że jest trudne w hodowli.

Zobacz także: Do pubu wybierz się z psem. On też dostanie swoje piwo 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej