SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Więzienie ewakuowane z powodu myszy. Zniszczyły budynek, zjadły kable

Gryzonie zniszczyły infrastrukturę obiektu (fot. Shutterstock/Gallinago_media)
Gryzonie zniszczyły infrastrukturę obiektu (fot. Shutterstock/Gallinago_media)

Plaga myszy, która od miesięcy panuje w australijskim stanie Nowa Południowa Walia, wymusiła ewakuację więzienia w Wellington. Gryzonie zniszczyły infrastrukturę obiektu, zjadały kable i zagrażały zdrowiu osadzonych i personelu – informuje stacja ABC News.

Australia nadal walczy z plagą myszy. „Nie otwieramy w ogóle okien” [WIDEO]

Rolnicy w dalszym ciągu zmagają się z plagą myszy w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. Tysiące gryzoni atakuje silosy zbożowe, stodoły i...

zobacz więcej

W ciągu najbliższych 10 dni 420 więźniów i 200 członków personelu zostanie przeniesionych do innych placówek, podczas gdy obiekt w Wellington będzie czyszczony i naprawiany – poinformowała stanowa służba więzienna.

Więzienie w Wellington, jedno z największych w Nowej Południowej Walii, ma być nieczynne przez około cztery miesiące.

Myszy pojawiły się w więzieniu 2020 r., ale w ostatnim czasie ich liczba wzrosła. „Ciała zwierząt zaczynają się rozkładać, później problemem stają się roztocza, a nie chcemy narażać personelu i więźniów na cokolwiek, co mogłoby zagrozić ich zdrowiu” – wyjaśnia szef stanowego więziennictwa Peter Severin.

Gryzonie spowodowały też rozległe szkody w infrastrukturze obiektu. Zjadały kable i niszczyły panele sufitowe – relacjonuje stacja.

Zobacz też: Ogromna plaga myszy i pająków w Australii. Mieszkańcy są przerażeni [WIDEO]

źródło:

Zobacz więcej