RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Polacy mogą podróżować do tego kraju UE bez testu na COVID-19 i certyfikatu

Przed wyjazdem do Hiszpanii Polacy powinni wypełnić specjalny formularz (fot. PAP/Leszek Szymański)
Przed wyjazdem do Hiszpanii Polacy powinni wypełnić specjalny formularz (fot. PAP/Leszek Szymański)

Obywatele Polski mogą od poniedziałku podróżować do Hiszpanii bez konieczności okazywania dokumentów potwierdzających, że nie są chorzy na COVID-19 – podała w poniedziałek ambasada RP w Madrycie. Jak wyjaśniają władze hiszpańskie, wraz ze spadkiem liczby nowych zakażeń Polskę wykreślono z listy państw ryzyka sanitarnego.

Wakacje w Europie. Gdzie potrzebny test, a gdzie wystarczy szczepienie [PORADNIK]

Maj zbliża się wielkimi krokami, a dla wielu to już najwyższy czas na zaplanowanie wakacyjnych podróży. Wciąż pod znakiem zapytania stoją jednak...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak podkreśliła polska ambasada, zniesienie restrykcji dla Polaków na razie będzie obowiązywać przez kilka dni. „W dniach 21-27 czerwca podróżując z Polski do Hiszpanii nie (trzeba) przedstawiać wyniku testu lub certyfikatu szczepienia” – poinformowała placówka dyplomatyczna w komunikacie na Twitterze.

Sprecyzowano, że przed wyjazdem obywatele Polski powinni wypełnić specjalny formularz kontroli sanitarnej dla podróżujących, przygotowany przez władze medyczne Hiszpanii, a także zalecono zapoznanie się z informacjami na stronie polskiego rządu o restrykcjach przeciwepidemicznych obowiązujących w tym kraju.

Ambasada RP w Madrycie zaleciła też, aby przed udaniem się do Hiszpanii podróżni sprawdzili, czy linie lotnicze lub hotel nie wymagają negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Polska zaczyna testy certyfikatów covidowych

Projekt certyfikatów covidowych już od czerwca trafi do wszystkich krajów Unii Europejskiej, w tym Polski, a z nim wszystkie szczegóły legislacyjne...

zobacz więcej

Jak przekazał w poniedziałkowym komunikacie rząd Hiszpanii, przywileje podróżne Polaków wynikają z faktu, że Polskę wykreślono z listy państw ryzyka sanitarnego. Wyjaśniono, że za tydzień hiszpańskie władze sanitarne rutynowo dokonają kolejnej aktualizacji listy państw, z których podróżni nie będą musieli przedstawiać dokumentów związanych z COVID-19.

„Polska stała się bezpieczna. Do Hiszpanii można wjechać jedynie z kodem QR formularza kontroli sanitarnej” – poinformował rząd na stronie oficjalnego portalu turystycznego Hiszpanii „Travel Safe Spain”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej