RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nowa funkcja dla Schetyny. Wg działaczy PO ma to związek z powrotem Tuska

Jarosław Duda, dotychczasowy przewodniczący, zrezygnował z funkcji (fot. tt/@PO_Dolny_Slask)
Jarosław Duda, dotychczasowy przewodniczący, zrezygnował z funkcji (fot. tt/@PO_Dolny_Slask)

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przejął obowiązki szefa struktur tej partii na Dolnym Śląsku. W ten sposób Schetyna wrócił po półtora roku do Zarządu Krajowego Platformy. Politycy PO podkreślają, że taka zmiana będzie miała wpływ na funkcjonowanie partii, zwłaszcza w kontekście możliwego powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki.

Dotychczasowy przewodniczący regionu, europoseł Jarosław Duda złożył rezygnację ze swej funkcji.

– Przewodniczący Jarosław Duda, który pełnił tą funkcję od ponad 2,5 roku zrezygnował, argumentując ją faktem, że łączenie funkcji europosła i szefa regionu, w kontekście przygotowań do przyszłych wyborów samorządowych i parlamentarnych jest trudne do pogodzenia. On łączył to przez te ostatnie dwa lata, ale uznał, że warto podjąć ten krok, przekazując kierowanie regionem w ręce Grzegorza Schetyny, byłego przewodniczącego Platformy – powiedział bliski współpracownik Schetyny, poseł KO Piotr Borys.

Schetyna krytykuje Budkę. „Platforma tkwi w marazmie”

Grzegorz Schetyna krytykuje obecne władze Platformy Obywatelskiej. W TVN24 stwierdził, że przewodniczący Borys Budka musi być bardziej aktywny. Gdy...

zobacz więcej

Borys ocenił, że oznacza to zmianę jakościową dla dolnośląskiej PO. – Na pewno wiele rzeczy na Dolnym Śląsku przyspieszy. I pytanie oczywiście o udział Grzegorza Schetyny i jego wpływ na politykę krajową po półtora roku nieobecności w Zarządzie Krajowym – wskazał polityk.

Nieoficjalnie od polityków Platformy można usłyszeć, że powrót Schetyny do władz Platformy będzie miał znaczenie m.in. w kontekście możliwego powrotu Donalda Tuska do partii. – Grzegorz uzyskał większy wpływ na to, co się będzie działo w Platformie – mówi działacz sympatyzujący z byłym liderem.

Jarosław Duda został wybrany na szefa dolnośląskiej PO w 2017 r.; wcześniej przez ponad rok był komisarzem tamtejszych struktur. Grzegorz Schetyna był dotychczas wiceprzewodniczącym partii w województwie.

Jeszcze niedawno nie wykluczano usunięcia Schetyny z partii. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej