RAPORT

Wojna na Ukrainie

Trzeci „zawodnik” w sporze „Wyborczej” z Agorą. „Wystarczająco długo milczeliśmy”

Jacek Żakowski ocenia, że zmiany w „GW” zagrażają demokracji w Polsce (fot. Wlodzimierz Wasyluk/Forum)
Jacek Żakowski ocenia, że zmiany w „GW” zagrażają demokracji w Polsce (fot. Wlodzimierz Wasyluk/Forum)

Wszystkim nam zależy na obniżeniu emocji, co nie oznacza wyłączenia rozumu – piszą szefowie „Gazety Wyborczej” w nowym liście, skierowanym tym razem do pracowników dziennika, o czym informuje magazyn „Press”. Wcześniej głos w sporze między „GW” a zarządem Agory zabrała także redakcja portalu Gazeta.pl. „Długo i cierpliwie milczeliśmy. Kierowaliśmy się dojrzałością, dobrem firmy. Ale już wystarczy” – napisano w liście do władz wydawcy.

„Odczytujemy to jako groźbę”. Ostra wymiana ciosów w „Wyborczej”

Po tym, jak ogłoszono plan połączenia portali Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz segmentu prasowego dziennika, w spółce zaczęło wrzeć. Zarząd Agory jest...

zobacz więcej

W spółce zaczęło wrzeć po tym, jak ogłoszono plan połączenia portali Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz segmentu prasowego dziennika.

Wojna w Agorze


Jak opisywały media, odejściem grozić miał nawet redaktor naczelny „Wyborczej” Adam Michnik.

Dotąd wymiana ciosów odbywała się jedynie na linii kierownictwo dziennika – władze Agory. Teraz aktywnie w spór włącza się także portal Gazeta.pl, którego zresztą wprost dotyczą projektowane zmiany w strukturach wydawcy.

Dziennikarz sportowy „Wyborczej” pozwał Agorę. Teraz każą mu wspominać zmarłych

Kolejna odsłona pracowniczego sporu w Agorze. Dziennikarz sportowy „Gazety Wyborczej” z 30-letnim stażem pozwał wydawnictwo, domagając się...

zobacz więcej

List do zarządu Agory podpisało 12 osób z kierownictwa portalu, w którym nie zgadzają się na przedmiotowe traktowanie oraz to, by w dyskusji pomijano i „deprecjonowano ich pracę”. Jednocześnie popierają pomysł zarządu Agory, który zakłada połączenie „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl z portalem Gazeta.pl.

Baczyński proponuje konklawe


„Press” cytuje naczelnego „Polityki” Jerzego Baczyńskiego, który radzi stronom „wstrzymanie się od publikowania bojowych oświadczeń”. „Na miejscu stron sporu zastosowałbym metodę konklawe, zbierając redakcję »GW« i zarząd Agory na wspólnych rozmowach. Potrzebny jest reset i ostudzenie emocji” – proponuje szef tygodnika. W sprawę zaangażował się także piszący dla „Polityki” Jacek Żakowski, który wysłał do kilku osób z zarządu i kierownictwa „Wyborczej” list. Ocenił w nim, że „straty spowodowane konfliktem między redakcją »GW« a zarządem Agory są gigantyczne nie tylko dla Gazety i Agory, ale przede wszystkim dla Polski”. „Nie liczcie, że złamiecie redakcję i będzie OK. »GW« żyje dzięki wizerunkowi niezłomnej” – zaznaczył.

Zobacz także: Kulisy konfliktu kierownictwa „GW” z Agorą. Michnik odejdzie?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej